Jakub Forgács Správy

Výstraha meteorológov pre revúcky okres: Hrozia búrky s krúpami a intenzívne lejaky

Pri pobyte vonku zvýšte opatrnosť! Na náš okres môžu udrieť búrky a varovanie pred nimi prišla rovno od meteorológov. Kedy sa treba mať na pozore?

Ilustračný obrázok k článku Výstraha meteorológov pre revúcky okres: Hrozia búrky s krúpami a intenzívne lejaky
Zdroj: TASR

Čakajte, že v najbližších hodinách môže u nás poriadne vyvádzať počasie. V okrese Revúca sa podľa SHMÚ ojedinele očakáva výskyt búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. „S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 – 23 m/s (60 – 85 km/h),“ uvádzajú meteorológovia.

Výstraha prvého stupňa pred búrkami platí v okrese Revúca celých 24 hodín. Ako sa píše na SHMÚ, trvá od piatka 20:00 do soboty 20:00 hod.

„Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ píšu k výstrahe meteorológovia so slovami, že pri spomínaných búrkach je možný výrazný, prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov).

Čítajte tiež:

FOTO: Vyčíňanie prívalovej vody v Revúcej: Poškodená budova múzea aj vzácne exponáty

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM