Eva Viestová Krimi

Vodiči sa vzbúrili proti častým policajným kontrolám. Na protest zablokovali cestu

Proti častým policajným kontrolám protestovalo v stredu v Lučenci niekoľko vodičov osobných áut. Na krátky čas zablokovali príjazdovú cestu pri dopravnom inšpektoráte. Ako povedal organizátor protestu Štefan Bodor, problémom nie je ani počet policajných hliadok, ale spôsob, ako sa policajti správajú

Ilustračný obrázok k článku Vodiči sa vzbúrili proti častým policajným kontrolám. Na protest zablokovali cestu
Foto: Eva Viestová

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová povedala, že na zablokovanie cesty nemali vodiči právo a budú to riešiť.

Vodiči sa vzbúrili

Vodiči v Lučenci vyjadrili svoj protest pred budovou Okresného dopravného inšpektorátu na Ulicu doktora Vodu a na niekoľko minút zastavili premávku. Svoj nesúhlas s postupom polície dali najavo aj trúbením.

„Myslím si, že dopravná polícia v Lučenci zabudla na svoje heslo Pomáhať a chrániť. Padajú tu obrovské pokuty a vodiča v meste zastavia aj tri hliadky, aby ho skontrolovali. Kontroluje nás dopravná polícia, poriadková, mýtna a najnovšie už aj železničná polícia“, povedal Bodor.

„Napríklad v Lučenci označili jedno miesto, kde je častá nehodovosť. Po rozhodnutí príslušných orgánov tam zakázali stáť. To je v poriadku, ale podľa nás práve tam by mali byť dopravné hliadky. Pracujem blízko toho miesta a doteraz som ich tam nevidel,“ dodal Bodor.

Policajti si protest natočili na kameru

Policajti protest sledovali a jeho priebeh si zaznamenali aj na kameru. Podľa policajnej hovorkyne organizátorom protestu bola súkromná osoba, ktorá nemala na zablokovanie cesty príslušné povolenie od mesta.

„Polícia bude tento prípad riešiť ako priestupok na úseku cestnej premávky, pretože boli bezdôvodne obmedzení aj ostatní účastníci dopravy. Organizátora protestu budeme riešiť podľa príslušných zákonov. Ak majú obyvatelia okresu Lučenec pocit, že je tam zvýšený počet hliadok, je to opodstatnené. Práve tento okres je v štatistikách dopravnej nehodovosti v rámci kraja najhorší. Zvýšil sa tam počet dopravných nehôd a aj následkov,“ povedala Faltániová.

Organizátor protestu Štefan Bodor vyhlásil, že ak bude polícia riešiť protest uložením pokút, nabudúce budú žiadať personálne zmeny. Zhromaždením podľa neho nebol porušený zákon, pretože si voči mestu splnil oznamovaciu povinnosť. Podľa polície však nešlo o protest, ale o obmedzenie cestnej premávky.

Protest vodičov proti polícii
3
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM