Eva Viestová Krimi

Vlamač-rekordér: Erika (27) obvinili zo spáchania až 22 skutkov!

Policajti obvinili päťkrát súdne trestaného muža z Lučenca z ďalších 22 skutkov. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová, obvinený je v policajnej cele a za vlámania a porušovanie domovej slobody mu hrozí tri až desať rokov z mrežami.

Ilustračný obrázok k článku Vlamač-rekordér: Erika (27) obvinili zo spáchania až 22 skutkov!
Foto: Zuzana Jakubičková

Zo zločinu krádeže, z prečinu porušovania domovej slobody a prečinu poškodzovania cudzej veci obvinil vyšetrovateľ 27-ročného Erika z Lučenca. V marci sa vlámal do dvoch bytov v tomto meste na Partizánskej ulici a na Ulici J. Wolkra. Okrem toho vykradol byt v Tomášovciach.

„Ukradnuté veci z bytov odpredal nezisteným osobám a peniaze použil pre vlastnú potrebu. Vo štvrtok 4. apríla sa opäť vlámal do bytu na Cintorínskej ulici v Lučenci. Ukradnuté veci opäť predal ďalším osobám. Dohromady spôsobil majiteľom bytov škodu odhadnutú na 8205 eur,“ povedala Faltániová.

Recidivista sa v roku 2011 vlámal do viacerých objektov prevažne v Lučenci, Haliči, Podrečanoch a Lehôtke. Kradol v bytoch, rôznych predajniach, pohostinstvách, kanceláriách. Veci si odniesol aj z kotolní, ambulancií nemocníc, unimobuniek, obecného úradu, materskej školy a pivníc.

„Za tri mesiace spáchal 18 prečinov krádeže, ktorých sa dopustil v spolupáchateľstve s viacerými osobami. Poškodeným majiteľom v týchto prípadoch vznikla škoda odhadnutá na 43.000 eur. Pred trestným stíhaním ušiel do Českej republiky, kde sa páchal trestnú činnosť, za ktorú bol aj právoplatne odsúdený,“ dodala policajná hovorkyňa.

V minulosti bol muž z Lučenca už päťkrát súdne trestaný, z toho dvakrát v Českej republike. Policajti ho zadržali v sobotu 6. apríla.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM