Správy

Vládny kabinet bude rokovať v Revúcej: Aj o poskytnutí miliónového regionálneho príspevku

Tí, ktorí rozhodujú o chode našej krajiny, sa stretnú v Revúcej. Čítajte nové INFO o výjazdovom rokovaní vlády.

Ilustračný obrázok k článku Vládny kabinet bude rokovať v Revúcej: Aj o poskytnutí miliónového regionálneho príspevku
25
Galéria
Zdroj: TASR

Vládny kabinet bude rokovať opäť v ďalšom regióne na Slovensku, v utorok popoludní zasadne v Revúcej. Venovať sa bude priebežným informáciám o realizácii akčného plánu rozvoja okresu Revúca.

Kabinet bude rokovať aj o poskytnutí regionálneho príspevku vo výške jedného milióna eur, ktorý má byť uvoľnený do 31. marca. Najviac financií, a to 200 000 eur, by malo ísť na rekonštrukciu ciest a chodníkov v Revúcej. Na nákup komunálnej techniky pre mestský podnik v Tornali by malo byť odsúhlasených 100 000 eur. Vláda by mala prideliť sumu 90 000 eur na rekonštrukciu obecného kaštieľa v Licinciach. Ďalších 65 000 eur by malo smerovať na rekonštrukciu budovy bývalej materskej školy a domu smútku, ale aj na dobudovanie športovo-spoločenskej infraštruktúry v obci Mokrá Lúka.

Viaceré obce by mali získať finančnú podporu na rekonštrukciu a výstavbu komunikácií a chodníkov v obciach, ide napríklad o obce Gemer, Chvalová, Muránska Lehota, Sása (všetky po 15 000 eur), Gemerské Teplice (40 000 eur), Muráň (35 000 eur), Chyžné, Lubeník a Sirk (všetky po 10 000 eur), Muránska Dlhá Lúka (5000 eur), Rašice (12 000 eur) a Revúcka Lehota (8000 eur).

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj zábery z výjazdového rokovania vlády v Revúcej, ktoré sa konalo v decembri 2017!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Výjazdové rokovanie vlády v Revúcej
25
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM