Eva Viestová Šport

V sobotu popoludní ožila sála kultúrneho domu v Muránskej Dlhej Lúke 2.ročníkom Stolnotenisového turnaja o putovný pohár starostu obce. Prihlásených bolo viac ako 50 súťažiacich, ktorí na štyroch stoloch podávali výkony takmer ako profíci.

Ilustračný obrázok k článku Ping-pongové zápolenie v kulturáku: Víťaz Lukáš (26) sa o turnaji dozvedel len náhodou

Ako povedal starosta obce Marek Nosko, myšlienka organizovať takýto turnaj vznikla minulý rok kvôli spestreniu si zimného obdobia v obci. „Dôležité je, že ľudia prišli, s chuťou si zahrali a zabavili sa a to sa nám podarilo naplniť“, povedal starosta Nosko.

Hralo sa na štyroch stoloch v štyroch kategóriách.

„O turnaji som sa dozvedel náhodou, stolnému tenisu sa venujem vo voľnom čase asi tri roky“, povedal Lukáš Koncz, víťaz kategórie do 50 rokov. Ako ďalej povedal, ťažšie boli pre neho postupové zápasy, než samotné finále. „S organizáciou aj priebehom turnaja som bol veľmi spokojný a bol som prekvapený, koľko tu bolo ľudí“, doplnil Lukáš.