Eva Viestová Správy

VIDEO: Muránsky hrad privítal počas hradných slávností takmer 500 ľudí

Počas víkendu sa na Muránskom hrade konal už desiaty ročník Muránskych hradných dní. Ako povedala riaditeľka Správy národného parku Muránska planina Jana Šmídtová, cieľom tejto milej akcie je dostať ľudí von do prírody. A toto sa veru podarilo!

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Muránsky hrad privítal počas hradných slávností takmer 500 ľudí
Foto: Eva Viestová

Už od rána putovali skupinky ľudí na Muránsky hrad. Je to veru riadna fuška, ale jednoznačne to stojí za to. Na Muránskom hrade na vás dýchne kusisko histórie a pohľad z výhliadok tiež nenechá nikoho ľahostajným.

Organizátori odhadujú, že akcie sa zúčastnilo takmer 500 ľudí

Na hradné slávnosti sa vydali nielen zdatní turisti, ale najmä rodiny s deťmi. Pre všetkých tu bol pripravený zaujímavý program a kopec environmentálnych aktivit. Odmenou bol určite aj fajný guláš, či kapustnica na Chate pod hradom.

Cigánky, šermiari aj sokoliari

Akciu otvorili predstavitelia organizátorov – starosta Muráňa, riaditeľka Správy NP MP a zástupca štátneho podniku Lesy SR, odštepného závodu Revúca.

Ako prví sa v programe predstavili Muránčania s divadelným predstavením povesti o Cigánke, ktorá je úzko spätá s históriu Muránskeho hradu.

Po nich nasledoval pár sokoliarov z Banskej Štiavnice. Všetci so zatajeným dychom sledovali ich šikovnosť s prácou s dravými vtákmi.

Bodku za programom dali šermiari zo skupiny historického šermu Berezun. Svojimi vtipnými dialógmi poriadne pobavili publikum.

Environmentálne hry pobavili nielen deti, ale aj dospelých

Pre deti boli pripravené stanovištia. Po splnení úloh na každom z nich dostali pečiatku o absolvovaní a po zvládnutí všetkých stanovíšť čakala na každé dieťa sladká odmena.

Získať pečiatku ale nebolo len tak zadarmo. Ochranári najprv pútavým rozprávaním vtiahli deti do života v prírode. Deťúrence tak mohli spoznať napr. rôzne zvuky zvierat či aké druhy drevín rastú na planine.

„Potešilo ma, že na záujme a vedomostiach detí je vidieť, že chodia do prírody a baví ich to. Ešte príjemnejší bol pohľad na rodičov, ktorí sa nechali strhnúť deťmi a spolu s nimi plnili jednotlivé úlohy,“ povedala riaditeľka správy NP MP Šmídtová.

POZRITE SI NAŠE FOTO Z MURÁNSKYCH HRADNÝCH DNÍ.

info: Revúca24/tasr

Muránske hradné dni
1
Galéria
Muránske hradné dni 2013
40
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM