Eva Viestová Správy

VIDEO: Deň obce Chyžné v znamení futbalu, poľovníkov aj guliek s dynamitom

Uplynulý víkend sa v dedinke Chyžné pri Lubeníku niesol v znamení osláv Dní obce. Organizátori si pre obyvateľov - veľkých aj malých pripravili bohatý program a postarali sa aj o výborný obed...

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Deň obce Chyžné v znamení futbalu, poľovníkov aj guliek s dynamitom
Foto: Eva Viestová

Ako sa vyjadril starosta obce Ján Greguš, Chyžňanci by mali nielen pracovať, ale aj oddychovať. Preto si spolu s organizačným tímom pre nich na tento deň pripravili športové a kultúrne vyžitie spojené s varením guláša a chýrnych chyžnianskych guliek.

Na ihrisku sa odohrával už 6. ročník futbalového turnaja o Pohár starostu obce. Prihlásených bolo spolu 6 tímov, ktoré na rozpálenom ihrisku bojovali, ako o život.

Poľovnícke združenie Hanová v Chyžnom si pripravilo v kultúrnom dome pre deti rozličné poznávacie a vedomostné súťaže o lese a jeho obyvateľoch. Súťažilo sa aj v streľbe zo vzduchovky. Záujem bol obrovský, do aktivít sa zapojilo viac ako 40 detí a tí, ktorí získali najviac bodov boli bohato odmenení cenami aj diplomami.

Okolo obeda sa už Chyžňanci schádzali okolo kultúrneho domu, kde už na nich čakal navarený výborný guláš aj fajnové gulky s dynamitom.

Podvečer si všetci príjemne posedeli na vystúpení skupiny Traky.

POZRITE SI NAŠE FOTO A VIDEO Z DŇA OBCE CHYŽNÉ.

Dni obce Chyžné
1
Galéria
Dni obce Chyžné
28
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM