Eva Viestová Správy

Veľké stretnutie dôchodcov v Revúcej: Streľba, hod granátom aj beh na 250 m

V úvode tohto týždňa sa v Revúcej konal už XV.ročník Krajských športových hier seniorov. Zúčastnili sa ich seniori 10 okresov z kraja a podľa ich hesla "pohyb je najlepším liekom" sa predviedli v plnej sile a ukázali športového ducha.

Ilustračný obrázok k článku Veľké stretnutie dôchodcov v Revúcej: Streľba, hod granátom aj beh na 250 m
Foto: Eva Viestová

Do Revúcej pricestovali seniori z okresných organizácií Jednoty dôchodcov Slovenska z okresov: Brezno, Detva, Krupina, Lučenec, Poltár, Veľký Krtíš, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom. Celkovo sa do športových aktivít zapojilo až 73 sútažiacich v mužských a ženských disciplínach.

Ženy mali disciplíny: beh na 50 m, beh na 200m, hod kriketovou loptičkou na cieľ, hod válkom do diaľky,kop na bránu, streľba zo vzduchovky a stolný tenis

Muži mali disciplíny: beh na 60m, beh na 250m, hod granátom na cieľ,vrh guľou, kop na bránu, streľba zo vzduchovky a takisto stolný tenis

V každej disciplíne boli 3 vekové kategorie: do 65 rokov, do 70 rokov a nad 70 rokov.

Ocenení boli prví traja v každej disciplíne a kategórii, čo bolo celkom 20 žien a 33 mužov, ktorí dostali mediale, diplomy a ceny od sponzorov súťaže.

Najúspešnejsím súťažiacim okresom sa stal okres Detva, ktorí získal 92 bodov a získal putovny pohár družstiev Na 2.mieste bol okres Brezno so 73 bodmi na 3.mieste bola Revúca s 55 bodmi.

Najúspešnejšou športovkyňou sa stala Hrádecká Oľga zo Zvolena, ktorá získala až 24 bodov a stala sa tak držiteľkou putovného pohára.

Druhou najúspešnejšou športovkyňou sa stala Schererová Mária z Brezna a bronzovú priečku obsadila Sládoková Božena z Detvy.

Najúspešnejším športovcom v mužskej kategórii sa stal Golian Ladislav z Detvy, 2.miesto získal Spišiak Dušan z Lučenca a 3.miesto obsadil Golian Pavel z Detvy.

Najstarším účastníkom hier bol Miloslav Palovčík z Brezna, ktorý aj vo svojich 81 rokoch športuje.

V utorok pokračovali seniori z kraja ďalšou aktivitou a síce turistickým zrazom – výstupom na Muránsky hrad.

POZRITE SI NAŠE FOTO ZO ŠPORTOVÝCH HIER SENIOROV. VIDEO PRINESIEME UŽ ČOSKORO.

Krajské športové hry seniorov v Revúcej
40
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM