Eva Viestová Šport

Veľké hodnotenie revúckeho volejbalu: Čo bolo a čo bude ďalej?

Po ukončení sezóny je dobré urobiť hodnotenie. Pozrieť sa na činnosť a potom aj na budúcnosť Revúckeho volejbalu. Prečítajte si, ako to vidí športový riaditeľ AVK Revúca Maroš Kumi.

Ilustračný obrázok k článku Veľké hodnotenie revúckeho volejbalu: Čo bolo a čo bude ďalej?
Foto: Eva Viestová

Hodnotenie mužov

Družstvo mužov je dlhodobým účastníkom 1. ligy, ktorá je riadená Slovenskou volejbalovou federáciou. Tento rok sme hrali v oblasti Stred, kde sa stretli veľmi silné družstvá.

Z extraligy vypadol MVK Lokomotíva Zvolen, bývalým účastníkom bol Martin a Hriňová. A hlavný favorit celej súťaže, TJ Priemstav Prievidza. Zápasy s týmito súpermi boli veľmi fyzicky a psychicky náročné. Máme družstvo, ktoré nemá hráčov s extraligovými skúsenosťami. Všetko sú to len naši vlastní odchovanci.

„Prvý polrok súťaže bol veľkým prínosom náš hráč, Martin Turis, ktorý bol u nás na hosťovaní zo Slávie SPU Nitra. Tento hráč získal aj titul Majstra SR v kategórii juniorov za Nitru. Zápasy v domácom prostredí sme odvádzali skvelé výkony, čo sa odzrkadlilo na pravidelných veľkých návštevách našich divákov“, povedal Maroš Kumi, športový riaditeľ AVK Revúca.

Nakoniec po skončení sezóny sme skončili na celkovo štvrtom mieste.

Tento ročník bude náročnejší, pretože sa 1. liga rozšírila o ďalšieho extraligistu zo Žiliny. Bude to hlavne pre divákov zaujímavá súťaž. Ako sa posilní družstvo mužov sa ukáže v lete. Do zostavy sa nám hlásia hráči, ktorí boli a sú v mládežníckych reprezentáciách SR.

Družstvo Starších žiakov bolo v 1. lige oblasť Stred

Postavili sme do súťaže chlapcov, ktorí sú vo väčšine vekovo mladší žiaci. K tomuto sme pristúpili preto, aby sme zase vybudovali silné družstvo na novú sezónu.

Máme tu hráčov, o ktorých je už teraz záujem do kadetskej reprezentácie SR. Traja – Martin Breznaník, Matej Schelling a Ľuboš Ďuriška hrali na Majstrovstvách SR za družstvo Žiliny, kde hrali v základe a celkovo skončili na bronzovej priečke.

„Táto generácia je tak perspektívna a silná, že má pred sebou skvelú budúcnosť a možnosť postúpiť na MSR. Mladší žiaci hrali v dvoch súťažiach. Hrali v 1. lige v šestkovom volejbale turnajovým spôsobom a takisto v MIDICOOL volejbale. V prvej sme skončili celkovo na druhom mieste a v druhej sme zvíťazili pre Žilinou, Prievidzou, Zvolenom a Hriňovou. Vyrastá nám silná generácia mladých volejbalistov, ktorá bude, dúfam, na sebe ďalej poctivo pracovať“, doplnil Kumi.

Naj hráči z Revúcej

Náš volejbal je známy výchovou dobrých hráčov, ktorí nás reprezentujú doma a aj v zahraničí. Chcel by som vyzdvihnúť aspoň niektorých:

  • Milan Javorčík ml. – hráč Chemesu Humenné, účastník extraligy a Európskej ligy, momentálne člen reprezentácie Slovenska.
  • Martin Repák – Slovenský reprezentant, momentálne hráč francúzskeho St. Nazaire
  • Maroš Hinduliak – hráč VKP Myjava, Majster SR s VKP Bratislava a bývalý juniorský reprezentant SR.
  • Martin Turis – hráč VK Slávia SPU Nitra, juniorský Majster SR, juniorský reprezentant SR.
  • Marko Putera, Peter Barták – hráči extraligového COP Trenčín, reprezentanti SR v kategóriách kadeti a juniori, Majstri SR v kategórii kadetov a druhé miesto v kategórii juniorov.

info a foto: Maroš Kumi, športový riaditeľ AVK Revúca

Naj revúcki volejbalisti
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM