Samospráva

V sobotu sa zastavte na Zochovej škole. O skvelú zábavu pre všetkých je postarané

Brány Základnej školy Ivana Branislava Zocha sa v sobotu 19.októbra otvoria nielen pre jej žiakov, ale aj pre širokú verejnosť. Pedagógovia a žiaci v spolupráci s Radou rodičov pripravili bohatý program v rámci Európskeho dňa rodičov a škôl.

Ilustračný obrázok k článku V sobotu sa zastavte na Zochovej škole. O skvelú zábavu pre všetkých je postarané
Foto: Eva Viestová

V úvode akcie budú slávnostne pasovaní prváci, po pasovaní sa začne program, v ktorom si určite každý nájde to svoje.

Žiaci školy predstavia svojich domácich miláčikov – každý žiak mal možnosť prihlásiť svojho miláčika do súťažnej prehliadky. Každý účastník Európskeho dňa rodičov a škôl okrem malého darčeka pri vstupe obdrží aj lístok s platným hlasom, ktorý môže odovzdať jednému z domácich miláčikov.

Žiaci nižších ročníkov si budú môcť zasúťažiť v rôznych disciplínach spolu so svojimi rodičmi, môžu si vytvoriť pekné darčeky v tvorivých dielňach, budú mať aj možnosť zoznámiť sa s penovou pečiatkovou technikou, ktorú im ukáže prizvaná odborníčka. Tiež si budú môcť nechať namaľovať rôzne motívy na tvár, ale aj vymeniť a získať tak chýbajúcich šmolkov, či dinov v Šmolkoburze a Dinoburze.

Starší žiaci budú súťažiť v Pevnosti Boyard, každú triedu bude zastupovať päťčlenné družstvo zložené z troch žiakov a dvoch rodičov. Budú plniť rôzne úlohy a získavať postupne kľúč k rozlúšteniu hádanky. Tí, ktorí nebudú súťažiť v Pevnosti, si môžu zaspievať v karaoke štúdiu, ktoré bude k dispozícii. Samozrejme, aj starším žiakom budú určené tvorivé dielne.

Pre rodičov, ktorí nebudú súťažiť je pripravená prehliadka inovatívnych kancelárskych potrieb spoločnosti Activa, ukážky líčenia produktami Oriflame, či ukážka ošetrovania rúk produktami Mary Kay.

Všetci účastníci sa budú môcť občerstviť v bufete, kde bude podávaný čaj a káva a k tomu koláčik zdarma. Samozrejme, organizátori mysleli aj na chutný obed – už od rána bude na dvore rozvoniavať variaci sa kotlíkový guláš a pre vegetariánov, či milovníkov zemiakov sa budú piecť zemiakové placky.

Po vyhlásení výsledkov súťaží a odovzdaní vecných cien bude určite každý v napätí sledovať žrebovanie tomboly. Prvou cenou je novinkový tablet Prestigio. V tombole sa bude celkovo losovať viac ako 20 cien, medzi ktorými budú nielen vecné ceny, ale aj služby – napr. poukážka na celkové vyšetrenie zdravotného stavu špeciálnym prístrojom, poukážka na masáž, či slávnostný účes.

Záver akcie bude patriť už tradičnej Šarkaniáde, preto si so sebou nezabudnite priniesť šarkanov.

Príďte s nami stráviť sobotné dopoludnie a zažiť rodinnú atmosféru našej nie veľkej, ale o to družnejšej školy.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM