Eva Viestová Správy

Premiér Fico otvoril v Rožňave nový závod. Prácu tu nájde stovka ľudí

Výrobný závod spoločnosti Celltex Hygiene dnes za účasti predsedu vlády SR Roberta Fica slávnostne otvorili v priemyselnom parku v Rožňave. Ako v slávnostnom príhovore poznamenal premiér, v tomto závode už dnes pracuje 20 ľudí, investor však počíta celkovo so stovkou zamestnancov.

Ilustračný obrázok k článku Premiér Fico otvoril v Rožňave nový závod. Prácu tu nájde stovka ľudí
Foto: Eva Viestová

„Pre región Rožňavy, kde je takmer 30 percentná nezamestnanosť a prácu si tu hľadá 9000 ľudí je to dobrá správa,“ povedal Fico.

Do priemyselného parku mieri ďalšia firma

Už v roku 2008 vláda v spolupráci s mestom Rožňava podporila výstavbu priemyselného parku sumou 7 miliónov eur.

„Dobré je však aj to, že je tu záujem ďalšej spoločnosti sa umiestniť v tomto priemyselnom parku,“ doplnil premiér.

Malo by ísť o závod na spracovanie plastovej hmoty ktorý by zamestnal niekoľko desiatok ľudí. „Stimuly vlády pre spoločnosť, ktorá tu des začína výrobu boli vo výške 2,5 milióna eur. Bola poskytnutá aj daňová úľava vo výške 1,5 milióna eur,“ doplnil minister hospodárstva Tomáš Malatinský.

Budú sa snažiť zohnať ďalších investorov

Snahou mesta Rožňava je podľa primátora Pavla Burdigu vyplniť celý priemyselný park. „Predpokladám, že by sa to mohlo podariť do roka, do dvoch. Mohlo by tu potom pracovať približne 400 pracovníkov,“ povedal Burdiga.

V novom rožňavskom závode sa budú vyrábať hygienické potreby. „Ročný obrat by tu mal dosiahnuť 15 miliónov eur. Výroba bude orientovaná najmä na export do západnej a strednej Európy, ale približne 20 percent produkcie je určený na ruský trh,“ doplnil informácie konateľ spoločnosti Milan Elexa.

Premiér Fico otvoril v Rožňave nový závod
13
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM