Eva Viestová Rôzne

Tešte sa na nové turistické chodníky: V pláne sú dokonca aj odpočívadla na piknik!

Sieť turistických chodníkov rozširuje v týchto dňoch samospráva Muránskej Dlhej Lúky v bezprostrednom okolí obce. Ako informoval starosta Marek Nosko, inšpiroval ich vlaňajší okresný turistický zraz seniorov. Na prechádzky po upravených chodníkoch začali chodiť častejšie aj domáci.

Ilustračný obrázok k článku Tešte sa na nové turistické chodníky: V pláne sú dokonca aj odpočívadla na piknik!
Foto: Eva Viestová

Samospráva využíva na vychádzky kopec v bezprostrednej blízkosti obce. Chodníky kopú ľudia zamestnaní v rámci aktivačných prác.

„Využívame prírodné podmienky našej obce. Vychádzka na tento kopec je skutočne nenáročná, predstavuje výškové prevýšenie približne 300 metrov. Je to blízko dediny, takže časom by to tu mohlo vyzerať ako v parku. Chceme doplniť ponuku turistiky v Národnom parku Muránska planina. Jeho problém je v tom, že človek musí kráčať desiatky kilometrov, ak chce niečo vidieť. Tu sa zameriavame na malé deti a seniorov,“ povedal Nosko.

Kopec nad Muránskou Dlhou Lúkou poskytuje turistom nevšedné výhľady na všetky strany. Pri dobrej viditeľnosti vidia ľudia Revúcu a dokonca aj Jelšavu.

„Postupne chceme vybudovať odpočívadlá, kde si ľudia môžu urobiť piknik. Na jednom mieste máme už aj lavičky a chceme tam postaviť kamenný krb. Dolu sme vykúpili pozemky. K dispozícii máme dva hektáre, kde chceme vytvoriť miesto na stanovanie“, prezradil starosta Nosko.

„Už tento rok by sme tam chceli v stanoch sprostredkovať deťom z našej školy pobyt v prírode. Máme už pripravené aj podklady na vydanie mapy orientačného behu, v ktorej budú zakreslené aj tieto chodníky. Takto by sa na nich mohli ľahko orientovať aj návštevníci obce,“ dodal starosta.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM