Eva Viestová Správy

V Jelšave budú rekonštruovať bytovku. Pribudnú nové nájomné byty

Opustenú bytovku po sovietskej armáde v Jelšave bude samospráva po rekonštrukcii ponúkať záujemcom o nájomné bývanie. Po prevode majetku na samosprávu odkúpila panelový dom súkromná firma. Po komplexnej rekonštrukcii ju mesto odkúpi cez pôžičku zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB).

Ilustračný obrázok k článku V Jelšave budú rekonštruovať bytovku. Pribudnú nové nájomné byty
Foto: Eva Viestová

V piatok sa na postup prác boli pozrieť poslanci mestského zastupiteľstva a aj primátor. Ako povedal Andrej Cabánik z firmy, ktorá bytovku renovuje, v meste pribudne 17 dvojizbových a jeden jednoizbový štandardný nájomný byt.

Bytovku kompletne zrekonštruujú

Zo štvorposchodovej panelovej bytovky zostávajú pôvodné iba obvodové múry. Dvojizbové byty s rozlohou približne 50 metrov štvorcových už budú spĺňať súčasné normy.

„Po rekonštrukcii bude bytovka spĺňať parametre novostavby. Budú spĺňať súčasné normy hlukovej, ale aj tepelnej izolácie. Vzniknuté byty budú pre užívateľov pripravené tak, že nájomca si donesie už len svoj nábytok. Minulosťou sú aj umakartové bytové jadrá, nahradili sme ich murovanou priečkou. Štandardne budú okrem iného vybavené aj internetovou prípojkou,“ povedal Cabánik.

Väčší záujem je o dvojizbové byty

Po kolaudácii odkúpi bytový dom samospráva cez ŠFRB.

„Rozhodli sme sa pre dvojizbové byty, o ktoré je najväčší záujem. Nie je to len pre našich obyvateľov, ale aj pre ľudí z okolia. Mali sme spočiatku obavy, či bude záujem o takéto bývanie, ale už vlani sa ukázalo, že je to dobrý krok. Už teraz sa viacerí informovali, kedy to bude hotové a či by si nemohli niečo aj v predstihu rezervovať. Tieto byty sú určené predovšetkým ako štartovacie pre mladé rodiny, alebo naopak, pre starších ľudí, ktorí väčšie byty uvoľnili deťom,“ doplnil primátor Jelšavy Milan Kolesár.

Rekonštrukcia bytovky v Jelšave
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM