Jakub Forgács Volejbal

Úspešný rok revúckych volejbalistov. Vybojovali medaile aj postupy na majstrovstvá

Ak máme byť v Revúcej na čo hrdí, tak sú to naši volejbalisti. Svojimi výkonmi robia dobré meno mestu a inak tomu nebolo ani v uplynulej sezóne. Ako sa im darilo?

Ilustračný obrázok k článku Úspešný rok revúckych volejbalistov. Vybojovali medaile aj postupy na majstrovstvá
Zdroj: AVK

Po skončení súťažného ročníka 2015/2016 sa patrí zhodnotiť účinkovanie našich volejbalistov v jednotlivých súťažiach. Volejbal v Revúcej patrí roky medzi najúspešnejšie kolektívne športy a k najlepším reprezentantov nášho mesta.

Mladí odchovanci

Družstvo mužov znova bojovalo v súťaži 1. Ligy, čo je po extralige druhá najvyššia súťaž. V tejto súťaže sa bojuje o postup medzi najlepšie družstvá Slovenska, ale to je pre náš klub len v teórii relativity. „Náklady na túto súťaž sú minimálne 30 x vyššie, aký rozpočet má náš klub. Ale aj tak je úroveň 1. ligy vysoká. Najväčšie náklady sú dávané na dopravu,“ uviedol Maroš Kumi, športový riaditeľ AVK.

„Máloktorý klub v súťaži hrá zápasy so svojimi odchovancami tak, ako my. Tento rok sa nám podarilo posilniť o bývalého reprezentanta, Martina Zeleného, ktorý prejavil záujem o hranie v Revúcej. Bol veľkou oporou a prínosom pre družstvo, keďže pre zranenia nemohli hrávať niektorí hráči. Nakoniec sme skončili na 4. mieste, keď o umiestnení rozhodol pomer získaných lôpt, ktorý nás posunul na nepopulárne umiestnenie. Vždy dopĺňame káder mladými odchovancami a aj tento rok to bude rovnaké. Z kategórie žiakov preradíme dvoch talentovaných hráčov o ktorých už prejavili záujem zostavovatelia novo tvoriacej reprezentácie Slovenska,“ pokračoval.

Družstvo Starších žiakov bojovalo v súťaži s družstvami z Banskej Bystrice, Prievidze a s dvomi zo Žiliny. Tento ročník patrí po dlhšej dobe medzi najúspešnejšie. „Družstvo chlapcov, posilnené o pár vynikajúcich dievčat, vyhralo všetky zápasy základnej časti. Takýmto spôsobom postúpilo na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa konali v Starej Ľubovni. Mali sme veľmi ťažkú skupinu, kde okrem nás boli medailisti z minuloročných M SR. V priamom boji o postup do finálovej časti, sme porazili družstvo z Nového Mesta nad Váhom, za ktoré už hrajú hráči so skúsenosťami z vyšších súťaží,“ povedal Kumi so slovami, že vo finálovej časti nakoniec skončili na štvrtom mieste, čo je obrovský úspech pre mladých volejbalistov.

Premožiteľ až vo finále

Ďalšou vrcholnou udalosťou bol finálový turnaj Majstrovstiev Slovenska v MIDI COOL VOLLEY, ktorý sa konal v Bratislave. „Tu získalo družstvo chlapcov tretie miesto a vybojovalo bronzové medaile. Hneď po ukončení zápasov naši cestovali do Trnavy na Kalokagatiu, čo sú Majstrovstvá Slovenska pre Základné školy. Našli premožiteľa len vo finále a získali strieborné medaile za druhé miesto,“ spomenul so slovami, že o najlepších hráčov, Filipa Vavreka a Filipa Ovšonku, hneď prejavili záujem reprezentační tréneri v kategórii U 16," spomenul.

„Okrem kolektívnych úspechov nás reprezentujú aj jednotlivci. Na Svetovej Lige (Turecko, Čína) hrá náš odchovanec Martin Turis na poste libera. Vo finále Majstrovstiev Sveta klubov nás reprezentujú Zuzana Halušková (COP Nitra) a Ján Kotlarčík (COP Trenčín),“ vymenoval riaditeľ.

Čítajte tiež:

FOTO: Bojovníčky z Revúcej majsterkami aj v Čechách. Koľko medailí si priniesli zo stovežatej?

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM