Eva Viestová Správy

Tobias, Tomáš, Sofia...Aké mená sme bábätkám dávali v Revúcej najčastejšie?

V Revúcej sa v roku 2012 narodilo o niečo menej detí, ako to bolo rok predtým. Počet bábätiek, ktoré prišli v posledných dvanástich mesiacoch na svet však klesol iba o nepatrné číslo. Aké mená dávali obyvatelia Revúcej a okolia svojim najmenším ratolestiam najčastejšie?

Revúcka nemocnica zaznamenala v roku 2012 o niečo nižšiu pôrodnosť, než tomu bolo rok predtým. V špitáli sa za posledných dvanásť mesiacov dokopy narodilo 316 detí. Počet pôrodov oproti roku 2011 tak klesol o 30 bábätiek.

Rodičia svojim ratolestiam dávali doslova všakovaké mená, niektoré sa však objavovali výrazne častejšie ako iné. „Najfrekvento­vanejšími menami pre novorodencov boli v minulom roku chlapčenské mená ako Tobias, Tomáš a Sebastian a z dievčenských mien prevládali mená ako Sofia, Daniela, Alžbeta a Denisa,“ prezradila zaujímavé informácie Adriana Rusová, primárka gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia nemocnice v Revúcej.

Prvý bol Markus

Prvému bábätku tohto roka, ktoré prišlo na svet v Revúcej však rodičia prisúdili iné meno. Chlapček sa na základe ich rozhodnutia volá Markus. Narodil sa na Nový rok a to presne 3 hodiny a 30 minút po polnoci. Malý Markus vážil po pôrode 2900 gramov a meral 50 centimetrov.

Markus bol prvým, ale zďaleka nie posledným bábätkom narodeným počas prvého dňa tohto roka. O trištvrte hodinu po ňom prišla na svet malá Lara s mierami 3100g a 49cm. Päťnásť minút pred polnocou na Nový rok sa ešte v Revúcej narodila Nelinka s mierami 3410g a 49cm.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM