Správy

Tešíte sa na lyžovačku? Z Gemera a Novohradu budú premávať dva skibusy

Podľa garanta projektu a viceprimátora Lučenca Pavla Baculíka je cieľom spropagovať lyžiarske strediská, kde si občania môžu užívať okrem zjazdového a bežeckého lyžovania či sánkovania aj turistiku.

Ilustračný obrázok k článku Tešíte sa na lyžovačku? Z Gemera a Novohradu budú premávať dva skibusy
Zdroj: TASR

Do lyžiarskych stredísk Kokava – Línia v Poltárskom okrese a Telgárt v Breznianskom okrese budú počas zimnej sezóny premávať dva skibusy. Podľa garanta projektu a viceprimátora Lučenca Pavla Baculíka je cieľom spropagovať lyžiarske strediská, kde si občania môžu užívať okrem zjazdového a bežeckého lyžovania či sánkovania aj turistiku.

"Medzi maďarským Šalgotarjánom, Fiľakovom, Lučencom a Kokavou bude premávať dvojpodlažný 88-miestny autobus Novohrad. Verím, že s trasou budú spokojní nielen lyžiari, ale aj nelyžiari a turisti,“ povedal Baculík. Tento skibus bude premávať každú sobotu a nedeľu od 28. decembra do 22. marca 2020.

Druhý skibus Horehron bude jazdiť od 4. januára z Lučenca cez Rimavskú Sobotu a Hnúšťu do Telgártu. Organizátormi sú mesto Lučenec, Banskobystrický samosprávny kraj a Oblastná organizácia cestovného ruchu Turistický Novohrad a Podpoľanie.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM