Eva Viestová Rôzne

Keď vám to v hlave páli: Gymnazistka Kristína prezentovala nápady až v Turíne

Desať najlepších stredoškolákov postúpilo do európskeho finále z celoslovenskej súťaž Globálna podnikateľská výzva, ktoré sa konalo minulý týždeň v talianskom Turíne. Medzi stredoškolákmi, ktorí postúpili bola aj Kristína Weincilerová z Evanjelického gymnázia v Tisovci.

Ilustračný obrázok k článku Keď vám to v hlave páli: Gymnazistka Kristína prezentovala nápady až v Turíne
Foto: Eva Viestová

Vo finále viac ako 60 stredoškolákov z 12 krajín Európy navrhovalo a prezentovalo nástroje na vzdelávanie mladých ľudí pre posilnenie ich zamestnanosti v budúcnosti.

Víťazný tím WeThink uspel s prepracovanou myšlienkou virtuálnej triedy.

Súťaž Globálna podnikateľská výzva je súčasťou vzdelávacieho programu vytvoreného v spolupráci s Európskym okrúhlym stolom priemyselníkov (ERT), Junior Achievement – Young Enterprise Europe a European Schoolnet. Pri príprave podnikateľských plánov tímom pomáhali študenti MBA programu z Collège des Ingénieurs.

Kristína Weincillerová zhodnotila svoju účasť takto :

„Po postupe zo slovenského kola projektu GEP (Global Enterprise Project) som sa mohla zúčastniť európskeho kola v Turíne. Okrem mňa tam išlo aj ďalších 9 študentov z celého Slovenska. Keď sa v Turíne všetko začalo, boli sme rozdelení do skupín medzi ďalších študentov z celej Európy. Organizátori mali pre nás pripravené prekvapenie v podobe návštevy budovy Fiatu, kde sa aj konali všetky naše prezentácie. Práce sme mali vyše hlavy, ale myslím si, že to stálo za to!", povedala Kristína.

„Vďaka tejto súťaži som stretla množstvo skvelých ľudí, s ktorými určite zostanem v kontakte. Okrem toho som tiež prekonala svoj strach z prezentovania pred väčším počtom ľudí a naučila som sa o rozličných vzdelávacích systémoch v Európe. Myslím si, že táto súťaž je skvelá pre mladých študentov, ktorí sú ambiciózni a chcú toho v živote veľa dosiahnuť“, dodala študentka Kristína.

„Na hodinách Aplikovanej ekonómie, keď sme sa venovali projektu globálneho podnikania, žiaci riešili kvíz, s konzultantom z O2 Telefonica diskutovali o globalizácii a kvalite života v mestách. Žiaci si tiež vyskúšali svoje prvé medzinárodné podnikanie v študentských spoločnostiach. Som naozaj rád, že aj tento školský rok sme mali možnosť reprezentovať Slovensko v európskych súťažiach“, povedal Ladislav Čajko, učiteľ gymnázia v Tisovci.

"Tento projekt je silný svojou myšlienkou, núti mladých ľudí zaoberať sa súčasnými aj budúcimi globálnymi problémami. Táto generácia mladých ľudí má obrovský potenciál, ktorý musíme využiť“, doplnil Čajko.

Študentka Kristína z Ev. gymnázia v Tisovci v Turíne
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM