Jakub Forgács Rôzne Správy

Starosta najkrajšej dediny Revúckeho okresu: Ľudia sú na svoju obec pyšní a denne ju skrášľujú

V nedávnom hlasovaní o najkrajšiu obec nášho okresu zvíťazila Muránska Huta. Pri tejto príležitosti sme vyspovedali jej starostu Mariana Szentandrássiho.

Ilustračný obrázok k článku Starosta najkrajšej dediny Revúckeho okresu: Ľudia sú na svoju obec pyšní a denne ju skrášľujú
20
Galéria
Zdroj: Patrik Minár

Pred pár dňami sme spoznali najkrajšiu obec Revúckeho okresu. Hoci konkurencia bola veľká, keďže menších či väčších dedín máme v okrese až 39, z triumfu sa nakoniec tešila Muránska Huta. Oslovili sme preto starostu tejto obce Mariana Szentandrássiho, ktorého správa o úspechu Muránskej Huty potešila.

„Výsledok ma veľmi prekvapil, aj keď som v kútiku duše takýto výsledok čakal. Ľudia v Muránskej Hute a Prednej Hore, ktorá je miestnou časťou obce, sú na svoju obec pyšní a denne ju skrášľujú. Nemáme veľa obyvateľov, sú tak ½ na ½ s chalupármi, avšak v každom kúte Slovenska aj mimo sú naši obyvatelia, ktorí sa vďaka vášmu prieskumu k obci prihlásili, za čo im veľmi pekne ďakujem,“ uviedol pre spravodajský portál Revúca 24 starosta.

Ako starosta ďalej uviedol, tento úspech vníma ako „neskutočnú odmenu“. „Teším sa z toho tak ako každý, kto sa zúčastnil. Je mi jasné, že pre každého je jeho dedina tá najkrajšia. Prekvapilo ma, že sa naši občania dokázali takto spojiť a zabojovať o víťazstvo. Je to signál, že cesta, ktorú sme spoločne začali, je správna,“ pokračoval Szentandrássi.

A čo pre neho Muránska Huta znamená? „Rodisko, domov, priestor, kde som šťastný. Územie, kde stretávam ľudí, ktorých mám rád. Jednoducho časť zeme, ktorú sa všetci snažíme zveľadiť a tešíme sa z toho. Preto nešetríme energiu a ani čas na to, aby sme sa tu cítili ako doma,“ vyznal sa starosta.

Obec je podľa slov starostu zložená z dvoch neoddeliteľných častí. „V Prednej Hore to dýcha históriou – pri vstupe Koháryho obelisk a viac ako 200 ročná lipa, krásne upravené parky, športoviská a kaštieľ Coburgovcov, v ktorom sídli Odborný liečebný ústav psychiatrický. Vďaka vedeniu ústavu, ktoré za pomoci šikovných ľudí z Kvety Tatry, urobilo veľa práce,“ vymenoval starosta, ktorý spomenul tiež poľovnícku chatu, kde je expozícia Ferdinanda Coburga. „Neodmysliteľná súčasť je čistý liečivý vzduch. Prechádzka a posedenie v tomto prostredí sú dokonalé klimatické kúpele,“ doplnil.

Muránska Huta ponúka hneď na začiatku osvieženie vo vodopáde Bobačka. „Pri vstupe sa snažíme zachrániť staršiu budovu, ktorá dlho chátrala, preto sme spustili aj dobrovoľnú zbierku na jej záchranu, aby sme tam mohli zriadiť priestory na prezentáciu histórie obce. Celou Hutou tečie Hutský potok, ktorý dodáva Muránskej Hute neobyčajnú klímu a posedenie pri ňom je neopísateľný relax. Na kopci s nachádza krásny katolícky kostolík s výhľadom na celú obec. Jazdecký klub – pod planinou vám zabezpečí jazdu v konskom sedle v okolí obce,“ dodal starosta, ktorý nezabudol spomenúť to najpodstatnejšie: príjemných a pohostinných ľudí.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj krásne zábery obce Muránska Huta!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Krásy obce Muránska Huta zachytené na fotkách
20
Galéria
Zdroj: Patrik Minár
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM