Eva Viestová Iné športy

Slováci išli do českého Nymburku s cieľom získať minimálne jedno zlato

Slovenská nohejbalová reprezentácia sa od piatka 7. decembra predstaví na majstrovstvách sveta v českom Nymburku, kde bude v súťaži trojíc obhajovať najcennejší kov. Zverenci Mariána Žigalu sa predstavia v konkurencii 20 krajín v základnej A-skupine vo všetkých troch disciplínach.

Ilustračný obrázok k článku Slováci išli do českého Nymburku s cieľom získať minimálne jedno zlato
Foto: Eva Viestová

„V Michalovciach sme ukončili posledné sústredenie a uzavreli nomináciu. Máme nominovaných deviatich hráčov, sedem z nich je z Košíc, jeden z Revúcej a jeden z Prahy. Dúfame, že nejaké zlato by sme mohli priniesť,“ uviedol tréner SR M. Žigala, ktorého zverenci na posledných dvoch ME dominovali vo všetkých disciplínach.

Ďalej pokračoval: „Zostavy sme museli urobiť tak, aby hráči, ktorí boli zvyknutí hrávať tri alebo dve disciplíny, hrali jednu. Sú tam aj krajiny ktoré nepoznáme a to Kostarika a najmä Južná Kórea, ktorej sa obávame, pretože hrajú veľmi dobrý ázijský nohejbal.“

Tradičným súperom slovenských reprezentantov sú nohejbalisti Česka. „Je veľká pravdepodobnosť, že budeme hrať s Českom o prvé-druhé miesto. Česi majú veľkú základňu, no možno nevýhodou pre nich je, že nehrajú celý rok spolu, tak ako moji chlapci. O to však majú kvalitnejších hráčov, ktorí sú dobre pripravení technicky i fyzicky,“ skonštatoval M. Žigala, na ktorého slová nadviazal i Patrik Perun: „Hra na jeden dopad je celkovo náročná, bude rozhodovať kto v daný deň bude mať viac síl. My dúfame, že sa nám podarí prebojovať sa do finále i keď nebudú jednoduché zápasy so Švajčiarmi, Francúzmi a s Maďarmi. Samozrejme, že sa budeme striedať všetci hráči v dvojiciach i trojiciach a možno ušetriť nejaké sily na finále. Ak nezaváha domáca reprezentácia a ani my, tak sa stretneme až vo finále v nedeľu, no už sa stalo, že v nejakej disciplíne došlo k prekvapeniu. Verím však, že sa to nestane,“ zamyslel sa P. Perun, ktorého Česi poznajú spoločne s Jánom Brutovským z pôsobenia v českej lige.

Pre Martina Peruna, ktorý je považovaný za najlepšieho „poliara“ na svete, bude svetový šampionát posledným. „Z mojej strany to bude určite rozlúčkový šampionát, keďže som k tomu donútený zo zdravotných dôvodov. Samozrejme, že by som to ešte potiahol s bratom a Jánom Brutovským, pretože sme dobrá partia a predovšetkým preto, že sa momentálne vyhráva. Zdravie je však prvoradé a mám také problémy, že budem s najväčšou pravdepodobnosťou nútený ukončiť kariéru,“ povedal M. Perun, ktorý by rád ukončil kariéru ziskom najcennejšieho ko­vu.

Nominácia SR na MS v Nymburku (7. – 9. decembra)

jednotlivci: Milan Ižol
dvojice: Ján Brutovský, Patrik Perun, Ladislav Stupák
trojice: Ján Brutovský, Patrik Perun, Martin Perun, Richard Makara, Milan Černota
- do Nymburku vycestovali aj Silven Gálus a Michal Bertko, ktorí s najväčšou pravdepodobnosťou do bojov nezasiahnu

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM