Rozhodlo len pár hlasov. V týchto dedinách Revúckeho okresu boli najtesnejšie výsledky
Voľby sú za nami a v mestách a obciach je už jasné, kto im bude nasledujúce štyri roky šéfovať. V niektorých však kandidáti vyhrali len "o fúz".

Výsledky komunálnych volieb sú už dobre známe. Avšak len málokto vie, aké rôzne súboje sa v sobotu odohrávali. Kým v niektorých mestách a obciach kandidáti na primátorov a starostov vyhrali s prehľadom, v iných to až také jasné nebolo.
Rozhodne najzaujímavejšie v Revúckom okrese dopadli voľby v obci Nandraž, kde získal víťaz volieb Marian Laciak (SMER-SD) len o jeden hlas viac ako Peter Požga (NEKA). Tretia kandidátka Ľubica Brindzáková (NEKA) dostala päť platných hlasov.
V Hrlici získal Slavomír Poliak (NEKA) 27 platných hlasov, jeho protikandidát Ondrej Beláni (ĽS Naše Slovensko) len o 16 menej, teda 11. Zaujímavá situácia bola aj v Hucíne, kde kandidovalo až päť uchádzačov o kreslo starostu. Najtesnejší súboj sa však odohral medzi Jaroslavom Horváthom (MOST-HÍD), ktorý so 116 platnými hlasmi predbehol Júliusa Liptáka (NEKA), ktorý ich získal iba o 13 menej.
Vo Chvalovej vyhral voľby Vladimír Vaculčiak (SMER-SD) s 53 platnými hlasmi, keď o 12 hlasov predbehol Jozefa Vaculčiaka (MOST-HÍD). Pavol Koreň (DOMA DOBRE) dostal dôveru 3 voličov. V Muránskej Dlhej Lúke rozhodlo o víťazovi volieb dokonca iba deväť hlasov. Ján Kvetko (SPOLU) ich získal 230 a Marek Nosko (NEKA) 221. Tretím kandidátom tu bol Jozef Nemec (NEKA) s 15 platnými hlasmi.
Veľmi tesné výsledky boli aj v Poline. Ján Punka (MOST HÍD) tu s 36 platnými hlasmi porazil Ladislava Vaculčiaka (SMER-SD), ktorý ich získal 33. V Skerešove rozhodlo o víťazovi volieb šesť hlasov. Alena Kalinová (SMER-SD) dostala dôveru 66 voličov a Daniela Kecsőová (NEKA) získala 60 platných hlasov.
Foto: ilustračné