Eva Viestová Krimi

Richardovi (20) sa opilecké vyčíňanie nevyplatilo. Hrozí mu basa na 8 rokov

Richard s takmer tromi promile si krátil cestu domov odkopávaním spätných zrkadiel na zaparkovaných autách na Daxnerovej a Vansovej ulici. Policajti ho zadržali priamo na mieste činu. Svojou "zábavkou" spôsobil majiteľom áut škodu za bezmála 2000 eur a hrozí mu basa.

Ilustračný obrázok k článku Richardovi (20) sa opilecké vyčíňanie nevyplatilo. Hrozí mu basa na 8 rokov
Foto: Eva Viestová

Vyšetrovateľ v Revúcej obvinil zo zločinu poškodzovania cudzej veci 20-ročného Richarda z Revúcej.

V noci z utorka na stredu (14.11.), pod vplyvom alkoholu, na ulici T. Vansovej v Revúcej, poškodil spätné zrkadlá na zaparkovaných 14 osobných motorových vozidlách. Následne prešiel na parkovisko pri supermarkete na Daxnerovej ulici, kde poškodil ďalšie 4 motorové vozidlá.

Spätné zrkadlá poškodil takým spôsobom, že do nich kopal nohou. Dohromady poškodil 18 motorových vozidiel a ich majiteľom spôsobil škodu takmer 2-tisíc eur.

V čase o 2.50 hodine ho policajti z Revúcej zadržali priamo na mieste činu.

V dychu mu namerali 1,29 miligramu alkoholu (2,69 promile).

Takéhoto skutku sa nedopustil prvý krát. Vo štvrtok 18.októbra, rovnakým spôsobom poškodil osobné motorové vozidlo Škoda Fábia.

Ako potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ Mária Faltániová, vzhľadom na spôsobenú škodu, túto vec polícia objasňuje ako priestupok proti majetku. „Za zločin ktorého sa teraz dopustil môže byť potrestaný odňatím slobody na 3 až 8 rokov. Obvinený je stíhaný na slobode“, doplnila Faltániová.

Opitý páchateľ poškodil v noci 18 áut v Revúcej
18
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM