Jakub Forgács Správy

Revúcky primátor v reakcii na tragédiu v Myjave: Ako sú zabezpečené zastávky v meste?

Slovenskom otriasla udalosť, pri ktorej kovová konštrukcia zastávky zabila malé dieťa a druhé skončilo v kritickom stave. Nás preto zaujímal stav zastávok v Revúcej.

Ilustračný obrázok k článku Revúcky primátor v reakcii na tragédiu v Myjave: Ako sú zabezpečené zastávky v meste?
6
Galéria
Zdroj: TASR

Keď päťčlenná rodina prechádzala v stredu okolo prístrešku autobusovej zastávky v Myjave, kovová konštrukcia sa odtrhla a pripravila o život 4-ročné dieťa. Tragédia doslova otriasla Slovenskom a mnohí sa začali zaujímať o to, kto môže za toto nešťastie a kto vlastne zastávky spravuje.

Zastávky nemusia patriť mestu

„Autobusové zastávky nemusia automaticky patriť mestu alebo obci. V každom prípade ale každá zastávka má svojho majiteľa a ten je povinný zabezpečovať správu takéhoto zariadenia,“ uviedol Michal Kaliňák, ústredný riaditeľ Kancelárie Združenia miest a obcí Slovenska.

„Mesto je povinné sa o svoj majetok starať, chrániť ho, zveľaďovať a zhodnocovať. Preto aj v rámci plánu bežnej údržby priebežne kontroluje stav svojho majetku aj mobiliáru – čiže aj zastávok. Poslanci v rámci rozpočtu vyčleňujú financie na údržbu, odstraňovanie havarijného stavu a bežný servis,“ pokračoval Kalinák.

Každoročná kontrola

„Na území mesta Revúca sa nachádzajú tri autobusové zastávky ktoré sú vo vlastníctve mesta,“ uviedol pre spravodajský portál Dnes 24 primátor mesta Revúáca Július Buchta.

„Jedná sa o stavby, ktoré sú pevne spojené so zemou a ich stav sa každoročne kontroluje,“ dodal primátor.

Zábery z miesta nešťastia v Myjave si môžete pozrieť v fotogalérii!

Foto: ilustračné

Tragédia v Myjave
6
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM