Eva Viestová Hokej

Revúcki hokejisti s prehľadom vo finále Gemerskej ligy

V sobotu pokračovala Gemerská hokejová liga ďalšími zápasmi play off. Po predchádzajúcom semifinálovom víťazstve Revúčanov nad HK Klenovec 7:3 chceli naši chlapci rozhodnúť už v tomto zápase a nepripustiť dramatizáciu na tretí zápas.

Ilustračný obrázok k článku Revúcki hokejisti s prehľadom vo finále Gemerskej ligy
Foto: Eva Viestová

Hrali sme zodpovedne a trpezlivo

Klenovčania sa tentokrát na nás „nevyrútili“, naopak dôsledným bránením i dobrým korčuľovaním prehusťovali svoje obranné pásmo a našu bránku chceli ohrozovať rýchlymi protiútokmi.

Po niekoľkých našich príležitostiach, ktoré sme nepremenili, resp. zlikvidoval súperov brankár, sme konečne skórovali po peknom uvoľnení sa a presnej strele Kováčom.

Stačila však chybička a súper vyrovnal. Naša zodpovedná a trpezlivá hra a viac kombinácií i striel priniesla druhý gól, keď po šikovnej prihrávke Žgravčáka spoza bránky zakončil Noro Hutka.

Brankár Útrata Revúčanov podržal

V ďalšom priebehu vcelku vyrovnaného a takticky vedeného stretnutia z oboch strán nás niekoľkokrát podržal v našej bránke Maroš Útrata a súperov brankár takisto zlikvidoval naše príležitosti, ale súpera sme držali ďalej od našej bránky.

V záverečnej tretine sa súper pokúšal zvrátiť skóre, ale stále hral svoju zabezpečovaciu hru a tak priestor pred ich bránkou bol stále prehustený. No aj túto „húštinu“ a brankára sme dvakrát prekonali, keď bol úspešný Špak.

Tesne pred koncom sa síce po rýchlom úniku podarilo súperovi znížiť na konečných 4:2 v náš prospech, ale zápas sme si s prehľadom kontrolovali.

Čakáme na finálového súpera

V nasledujúcom, už prvom finálovom zápase sa stretneme s jedným z dvojice Expresstrans – Omega, kde je stav na zápasy trochu prekvapujúco vyrovnaný 1:1, takže si počkáme, kto vyjde víťazne zo vzájomného zápasu v stredu.

HK Klenovec – MHK Magnezit Revúca 2 : 4 (0:1,1:1,1:2) góly: Špak 2, Kováč, Hutka N.

Zostava MHK Magnezit : Útrata – Kováč, Tatarko, Vojčík,Brodňanský – Hutka N.,Žgravčák,Kožuch J.,Hutka P., Špak, Varhoľák

info a foto: V. Andraščík

MHK Magnezit Revúca 2. semifinále
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM