Jakub Forgács Správy Samospráva

Revúca sa chystá na vakcináciu vo veľkom: Kde má vzniknúť očkovacie centrum?

Nič iné ako očkovanie podľa slov mesta koronavírus nezastaví. Pripravuje sa preto na otvorenie očkovacieho centra v priestoroch známej budovy.

Ilustračný obrázok k článku Revúca sa chystá na vakcináciu vo veľkom: Kde má vzniknúť očkovacie centrum?
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Zvládnuť očkovanie dobre a rýchlo je výzvou aj pre Revúcu. Mesto o tom informuje na svojej facebookovej stránke. Od prvej informácie, ktorú mesto zverejnilo ohľadom zriadenia očkovacieho centra v Revúcej, ubehlo už 24 dní. Čo sa odvtedy zmenilo?

Mesto: Pomôže vakcína

„Lockdown funguje veľmi pomaly, nová mutácia vírusu sa šíri rýchlo, pretrvávajú veľké obmedzenia, ktoré ničia niektoré sektory ekonomiky, nemocnice sú na hrane kolapsu a odkladajú sa aj plánované výkony,“ vymenovala samospráva.

„Nič iné ako očkovanie vírus nezastaví, pomôže nám vakcína a musíme byť pripravení,“ uvádza mesto.

Toto sú podľa slov mesta východiská a hlavná myšlienka Krajskej očkovacej stratégie, ktorú predstavil Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) a v rámci ktorej sa pracuje na spustení veľkokapacitných očkovacích centier v spádových okresných mestách, a teda aj v našom meste.

Kde má vzniknúť?

„Podľa špecifikácie priestorov, ktorá bola našej samospráve doručená, sa pre zriadenie očkovacieho centra vytypoval priestor telocvične pri budove Prvého slovenského literárneho gymnázia. Avšak pri uskutočnení obhliadky pracovníkmi Úradu BBSK a Mesta Revúca, v priebehu minulého týždňa, boli schválené priestory priamo v budove Prvého slovenského literárneho gymnázia,“ píše samospráva.

„Odvtedy BBSK v spolupráci s našim mestom zabezpečuje kompletnú logistiku, vybavenie, dezinfekciu, upratovanie priestorov, administratívnych pracovníkov, siete a ďalšie materiálno-technické záležitosti,“ vymenovalo mesto.

„Všetko sa uskutočňuje tak, aby očkovacie centrum zodpovedalo požiadavkám a aby bolo pripravené do stavu prevádzky už v marci. V tejto chvíli je dohodnutý aj poskytovateľ zdravotnej starostlivosti, ktorí očkovanie v očkovacom centre administratívne zastreší. Avšak čo zatiaľ stále nie je jasné, je plán,“ dodáva samospráva s tým, že ide o plán kedy a v akých objemoch budú do kraja, a teda aj okresných miest prichádzať vakcíny.

Otvorenie centra bude podľa slov mesta závisieť od schválenia Ministerstva zdravotníctva SR o vstupe zariadenia do očkovacieho systému, ale aj od dostupnosti samotných vakcín, pretože vakcíny chýbajú a očkovanie na Slovensku funguje už teraz s obmedzením.

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť aj to, kde v kraji majú pribudnúť nové očkovacie centrá!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM