Eva Viestová Rôzne

Primátorke zvýšili plat, hospodárenie sa zlepšilo

Po vlaňajších úsporných opatreniach je mesto Revúca ekonomicky stabilizované. Poslanci mestského zastupiteľstva na ostatnom zasadnutí zobrali na vedomie záverečný účet mesta a vzhľadom na výsledky odhlasovali primátorke zvýšenie platu o 30 %.

//„Hospodárenie za rok 2011 uzatvorilo mesto s prebytkom takmer 112 000 eur,“ //potvrdila vedúca finančného oddelenia Jana Frandelová,

Kríza a potom strata[/size][/co­lor]

Pre výpadok podielových daní a začínajúcu sa krízu vznikla strata.** Predvlani tak záverečný účet bol uzatvorený so schodkom 685 000 eur. [blockquote]Vedenie mesta prijalo v minulom roku výrazné úsporné opatrenia. Aktivity z vlastných zdrojov sa takmer úplne stopli a niekoľko mesiacov sa šetrilo aj na platoch zamestnancov. Štyri mesiace dostávali len 80 % mzdy a pracovali štyri dni v týždni. [/blockquote] Tieto opatrenia priniesli svoje ovocie, takže Revúca vlaňajšie hospodárenie uzatvorila s prebytkom 111 920 eur. „Takmer o pol milióna eur sa nám podarilo znížiť záväzky. Keďže sme spolufinancovali viaceré projekty z európskych štrukturálnych fondov, úverové zaťaženie mesta sa napriek tomu mierne zvýšilo. Tieto záväzky však máme pokryté, takže mesto môžeme dnes považovať za ekonomicky stabilizované,“** vysvetlila Frandelová.

Poslanci ocenili hospodárenie[/si­ze][/color]

Poslanci odhlasovali pre primátorku Evu Cireňovú zvýšenie platu o 30 %. „V Revúcej si na hospodárenie dávame veľký pozor už viac rokov. Mesto nezadlžujeme a podarilo sa nám ho ekonomicky stabilizovať. Keďže sme dosiahli prebytok, pani primátorke sme navrhli zvýšenie platu,“ vraví prednostka radnice Eva Kučeráková.

[color=#0000ff]­Stále však mzdové ohodnotenie hlavy mesta patrí medzi tie nižšie medzi primátormi okresných miest. A mesto vďaka dobrému hospodáreniu bude môcť ísť tento rok aj do mierneho rozvoja. „Chceme konečne opraviť Dom kultúry a hlavne čakáme na nové výzvy jednotlivých ministerstiev. Chceme sa zamerať predovšetkým na zníženie nezamestnanosti, ešte ale nevieme, aké budú projekty Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny,“ doplnila Eva Kučeráková. [/color]

revuca24.sk/tasr

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM