Eva Viestová Správy

Dni mesta pripraví namiesto radnice súkromník: Kompletný program TU!

Samospráva v Revúcej si objednala organizovanie tohtoročných dní mesta u súkromnej firmy. Ako povedala prednostka mestského úradu Eva Kučeráková, týmto krokom sa snažia vyhovieť čo najväčšiemu počtu obyvateľov.

Ilustračný obrázok k článku Dni mesta pripraví namiesto radnice súkromník: Kompletný program TU!
Foto: Eva Viestová

Súkromný organizátor pritom dostane len sumu, ktorú samospráva na podujatie schválila v mestskom rozpočte.

Pri organizovaní Dní mesta môže súkromný organizátor využiť rovnaké prostriedky, aké má k dispozícií aj samospráva. Prípadné zmeny budú môcť obyvatelia Revúcej zhodnotiť až po programe.

„Veľa ľudí, veľa názorov. Všetkým sa vyhovieť nedá. Snažili sme sa Dni mesta robiť tak, aby sme zaujali vekovo čo najširší okruh ľudí. Kultúrny program sme organizovali podľa finančných možností tak, aby sme nevynechali aj jarmok. Teraz sa nám ponúkla firma, ktorá má zabezpečiť celý program na kľúč. Ideme to vyskúšať. Neskôr uvidíme, či sme v organizovaní dní mesta boli horší, alebo sme sa vedeli priblížiť aj špecialistom,“ povedala Kučeráková.

Obyvatelia Revúcej si atmosféru Dní mesta budú vychutnávať už po 17-krát. V hlavnom programe vystúpia organizácie pôsobiace v Revúcej a v piatok 21. júna je na večer naplánovaný aj koncert pozvaných hudobných skupín.

„Okrem toho sme naplánovali množstvo sprievodných podujatí. Budeme mať napríklad festival jedál a cukrárenských výrobkov, ale aj súťaž vo varení halušiek. Organizátori zo Súkromnej strednej odbornej školy ju naplánovali na piatok o 10.00,“ dodala prednostka Mestského úradu v Revúcej.

Kompletný prehľad tohtoročných Dní mesta Revúca nájdete TU.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM