Eva Viestová Kultúra

Pozrite si video z koncertu M. Babjaka pod holým nebom

Uplynulý víkend sa "na Kúte" v Muránskej Dlhej Lúke konal druhý ročník kultúrneho podujatia s názvom Martin Babjak a hostia. Už prvé tóny účinkujúcich rozohriali srdcia prítomných divákov a nechali sa nimi unášať až do konca koncertu.

Tento, hlavne miestom ojedinelý koncert, organizovala obec Muránska Dlhá Lúka a nenechalo si ho ujsť množstvo ľudí. Martin Babjak, ako líder vystúpenia,opäť ukázal že mu to nielen nádherne spieva, ale je aj úžasne šarmantný a vtipný.

V programe spolu s ním účinkovali tenorista Otto Klein, Terézia Kružliaková – mezosoprán – sólistka opery Slovenského národného divadla a Martina Masaryková – koloratúrna sopranistka – sólistka opery Slovenského národného divadla. Na klavíri ich dokonale sprevádzal čerstvý držiteľ titulu profesor – Daniel Buranovský.

Program koncertu bol veľmi pestrý a bol zostavený z piesní zo sveta opery. operety, muzikálu ale aj ľudových piesní. Na účinkujúcich bolo vidieť ako si tento netradičný koncert užívajú a po celý čas oplývali úsmevmi a dobrou náladou. Nechýbalo zaslúžené záverečné „standing ovation“ a všetkých príjemne prekvapil super ohňostroj, ktorý rozžiaril už nočnú oblohu. Prisľúbili, že o rok prídu zas…a my si to opäť nenecháme ujsť.

Zrealizovať toto úspešné podujatie bolo možné vďaka ochote a spolupatričnosti ľudí, ktorí sa dokázali nadchnúť pre dobrú vec. A zároveň spojiť svoje sily a pomôcť. Veľká vďaka však patrí aj sponzorom : SLOVENSKÉ MAGNEZITOVÉ ZÁVODY, akciová spoločnosť JELŠAVA Zduženie obcí Mikroregiónu Muránska planina BRANTNER GEMER, s.r.o. SLOVMAG, a.s. Lubeník, MURÁNSKA PÍLA s.r.o Agrodružstvo-S, Revúca, Ing. Ľubomír Knopp Združenie majiteľov lesa Muránska Dlhá Lúka Pavel Mihalko, MUDr. Ivan Hudec, Revúca , Lekáreň: LIANELA – Revúca Vladimír Beňo STROJKOV, PEKÁREŇ Belák Miroslav MESTSKÉ LESY REVÚCA, s.r.o., Iveta Suchodolská – Kvety Iveta

Pozrite si našu fotogalériu a vypočujte si, ako krásne im to spievalo.

foto : Revúca24/Karol Žigo

Pozrite si video z koncertu M. Babjaka pod holým nebom
1
Galéria
BabiakovciMDLkoncert
31
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM