Eva Viestová Kultúra

Pozrite si, ako folklórny súbor Lykovček oslávil 20-te narodeniny

Je to už veru pomaly 20 rokov, čo detský folklórny súbor Lykovček pri rôznych kultúrno - spoločenských udalostiach teší publikum. A ako inak by mohli toto krásne výročie osláviť, než spevom a tancom.

Ilustračný obrázok k článku Pozrite si, ako folklórny súbor Lykovček oslávil 20-te narodeniny
Foto: Eva Viestová

Počas svojej existencie dosiahol viaceré úspechy. A nielen to. Folkloristi sa taktiež významnou mierou podieľajú na zachovávaní ľudových tradícií a zvykov našich predkov pre budúce generácie.

V súčasnej dobe pracuje folklórny súbor Lykovček v troch zložkách – tanečnej, speváckej a hudobnej. Má 55 členov rôzneho veko – od 5 – 17 rokov. Vedúcimi jednotlivých zložiek sú : Marianna Poprocká, Alena Ďurkovičová, Natália Poprocká a Anna Joachimová.

Lykovček spracúva tradičný hudobný a tanečný folklór stredného a horného Gemera, jeho piesne a tance, zvyky a hry. V hovorenom slove, v spevoch i pri tancoch používa nárečie, ktoré je v tejto oblasti veľmi rozmanité a zložité.

Na vystúpení sa veru predviedli v plnej paráde. V úvode programu plnú sálu divákov privítali bývalé členky. A potom sa už ozaj tancovalo, hralo a spievalo a Lykovčatá vystúpili so staršími aj s novými choreografiami.

Na záver sa Lykovčatám poďakovala aj primátorka Revúcej Eva Cireňová, riaditeľka Gemersko-malohontského osvetového strediska v Rimavskej Sobote Darina Kišáková aj bývalá pracovníčka MSKS v Revúcej Tatiana Kršková, ktorá im venovala parádnu tortu.

Lykovček 20 rokov
1
Galéria
Lykovček 20 rokov
27
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM