Eva Viestová Samospráva

Úspech našich ôsmakov na významnej súťaži: Porotu ohúrili siedmimi divmi Revúcej

Opäť sa potvrdili kvality žiakov z Komenského školy. Minulý týždeň sme sa zúčastnili celoslovenskej súťaže "Vitajte v našom regióne", ktorú organizuje Junior Achievement Slovensko v rámci programu Podnikanie v cestovnom ruchu (PvCR).

Ilustračný obrázok k článku Úspech našich ôsmakov na významnej súťaži: Porotu ohúrili siedmimi divmi Revúcej
Foto: Eva Viestová

Súťaž je zameraná na prezentáciu regiónov Slovenska, konkrétnych produktov cestovného ruchu a schopnosť žiakov zviditeľniť región, v ktorom žijú. Program PvCR sa na našej škole vyučuje ako povinne voliteľný predmet v ôsmom a deviatom ročníku.

Súťažili ôsmaci so svojou „cestovkou“

Súťaže sa zúčastnili žiaci ôsmeho ročníka, ktorí si založili cestovnú kanceláriu Amazing Trip. Po spracovaní ankety, ktorú zamerali na výnimočné miesta okolo nás, vytvorili produkt „Po stopách siedmych divov Revúcej a okolia“.

Postupne mapovali terén, zbierali informácie, fotografie, pracovali na propagačných materiáloch, výstavnom stánku, prezentácii a reklamných predmetoch.

Obstáli v tvrdej konkurencii

V tvrdej konkurencii 33 škôl (z toho 31 SŠ a 2 ZŠ, ktoré súťažili v rovnakých podmienkach) sa našim žiakom podarilo získať v kategórii DOUBLETREE BY HILTON – Najzaujímavejšia prezentácia regiónu úžasné 3. miesto.

Zároveň prezentácia našich žiakov zaujala odbornú komisiu Slovenskej agentúry cestovného ruchu, ktorá nám udelila špeciálnu cenu v kategórii Najlepší prezentovaný produkt CK.

Porota ocenila ich schopnosti

Odborná komisia vysoko hodnotila prezentačné a komunikačné schopnosti našich žiakov, ktoré nezaostávali pred schopnosťami stredoškolákov. Neprehliadli ani pohotové reakcie na otázky porotcov.

Poďakovanie patrí…

Poďakovanie patrí vedeniu ZŠ J. A. Komenského, hlavne všetkým žiakom 8. ročníka, ktorí pracujú v programe PvCR, osobitne našim reprezentantom Dominike Ovšonkovej, Patrikovi Škorňovi, Ľubošovi Ďuriškovi, Alexandre Novysedlákovej a Alexandre Fulopovej. Chceme sa poďakovať aj rodičom, ktorí pripravili pochúťky pre návštevníkov nášho stánku.

Súťaž bola pre žiakov veľkou skúsenosťou a príležitosťou pracovať v tíme, popasovať sa s náročnými úlohami, prezentovať sa pred veľkou skupinou ľudí a ukázať svoje schopnosti. Mali sme jasno v tom, čo chceme dosiahnuť a podarilo sa nám to.

info a foto: ZŠ Komenského

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM