Eva Viestová Samospráva

Originálne masky a kopec zábavy. Pozrite si, aký bol karneval na Hviezdoslavke

Február je tradične mesiacom karnevalov a zábav. Fašiangy, symbol veselosti, zábavy a hodovania, sú v redukovanej podobe takmer vo všetkých regiónoch Slovenska i dnes. Každoročne patrí karnevalu jeden z fašiangových dní aj na Základnej škole Hviezdoslavovej v Revúcej.

Ilustračný obrázok k článku Originálne masky a kopec zábavy. Pozrite si, aký bol karneval na Hviezdoslavke
Foto: Eva Viestová

Deti sa naň tešia celé týždne a úporne rozmýšľajú, akú masku si tento rok zvolia.

Pekne vyzdobená telocvičňa, ktorú zdobili žiaci za pomoci učiteľov, nápadité masky, ktoré sa snažili zaujať nielen farebnosťou, ale aj originálnosťou, veseliace sa deti, ktoré nechýbali ani tento rok.

Zábavné súťaže striedali tanečné kolá, masky tancovali a bavili sa vo „vláčiku“. Odmenou pre deti boli zaujímavé ceny, ich úsmev na tvári a spokojnosť.

Po zábave a vyhodnotení masiek sme ukončili fašiangy pochovaním basy. Mladí speváci spolu s učiteľom Baranom pripravili zaujímavý obrad. Za hlasného náreku našich plačiek, ktoré oplakávali čas zábav a hodovania, sme fašiangy ukončili.

Dobrá nálada nechýbala, tak sa chceme o našu radosť s vami podeliť. Preto neváhajte, pozrite si aj vy naše zábery z tohto podujatia na stránke školy www.zshviezdoslavka.sk

Karneval Hviezdoslavka
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM