Samospráva

Žiaci zo Základnej školy v Muránskej Dlhej Lúke sa tešia obrovskému úspechu

V minulom školskom roku sa nám v rámci projektu „Školy pre budúcnosť“ podarilo pripraviť publikáciu o živote Rómov v našej obci, v Muránskej Dlhej Lúke. Tvorili sme ju takmer celý školský rok a nazvali sme ju výstižne „Žijeme medzi vami.“

Ilustračný obrázok k článku Žiaci zo Základnej školy v Muránskej Dlhej Lúke sa tešia obrovskému úspechu
Zdroj: TASR

Tieto informácie sme vám priniesli ešte koncom júna. Začiatkom septembra som na internete našla výzvu na zapojenie sa do súťaže Granátt 2013, ktorú vyhlasuje Fakulta masmediálnej komunikácie v Trnave a je určená pre tých, ktorí priložili ruku k dielu, v prospech svojho okolia. Symbolom súťaže sa stal granát – kameň, ktorému odpradávna ľudia pripisovali moc konať dobré skutky.

Po dohode s mojimi žiakmi sme sa rozhodli do tejto súťaže zapojiť. Mali sme v pláne zúčastniť sa a pochváliť sa s tým, čo všetko v našej malej škole robíme.

No to, že v konkurencii 38 projektov základných a stredných škôl z celého Slovenska získame prvé miesto, sme ani netušili. Podarilo sa nám niečo úžasné. Je to pre nás nielen pocta, ale aj výzva do budúcnosti.

Výsledky súťaže Granátt budú verejne vyhlásené na medzinárodnej vedeckej konferencii Marketing Identity v pondelok 4. novembra 2013 v priestoroch kongresového centra SAV Smolenický zámok.

Som hrdá na všetkých, ktorí nám s knihou pomáhali. Ďakujem!

info: M. Podolinská, učiteľka ZŠ Muránska Dlhá Lúka

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM