Šport

VIDEO: V Revúcej sme zažili skvelý volejbalový turnaj

Po roku sa na dvorcoch ZŠ Hviezdoslavovej konal už 4. ročník Memoriálu Milana „ Baču “ Hericha. Týmto turnajom si volejbalová rodina prichádza spomenúť na tragicky zosnulého rodiča, spoluhráča a priateľa. Počas príhovoru sme si jeho pamiatku uctili minútou ticha.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: V Revúcej sme zažili skvelý volejbalový turnaj
Foto: Eva Viestová

Akcia naberá na vážnosti, čo potvrdil aj počet prihlásených družstiev, ktorých počet sme museli určiť na 10. Je to turnaj mix družstiev, kde v družstve hrali štyria muži a dve ženy. Hralo sa v dvoch skupinách každý s každým na dva hrané sety.

Do Revúcej prišli aj extraligisti

Do Revúcej prišli hráči z celého Slovenska, niektorí sú členmi seniorskej reprezentácie Slovenska, a hrávajú v našej a aj Českej extralige. Zápasy mali dobrú úroveň a diváci mohli vidieť aj volejbal, pri ktorom sa mohli zabaviť.

Počas výmen sa srandovalo, bavilo sa a aj rozprávalo. Každý podával výkon, na aký sa cítil. Nič nebolo silené, pretože turnaj bol priateľskou záležitosťou a účelom bolo zahrať si.

Finále plné emócií

Do finále sa nakoniec dostalo domáce družstvo BAČA Team, vedené Matejom „Bačom“ Herichom a družstvo z Banskej Bystrice ATENA Team, vedené Revúčanom, Mariánom Klimom. V tomto družstve boli aj dvaja reprezentanti Slovenska a dievčatá z COP Nitra. Bol to vynikajúci zápas plný bojovnosti.

Hráči na ihrisku odovzdali maximum, ale najhlavnejšie bolo, že sa hralo čestne a hlavne pre divákov. Na kurte povzbudzovalo, skandovalo a tlieskalo asi 300 divákov. Po zápase si obidve družstvá vyslúžili veľký potlesk, pretože to bol naozajstný vrchol celého turnaja.

Bol to turnaj pre tých, pre ktorých je volejbal srdcovou záležitosťou

Hráči sa prišli zabaviť, uvoľniť počas kondičnej prípravy v jednotlivých kluboch. Na Slovensku je minimum antukových turnajov, čo je veľkou škodou a v Revúcej sa nám darí usporiadať takýto významný turnaj. Robíme dobré meno Revúcej a hlavne propagujeme volejbal.

Na záver by som chcel poďakovať všetkým sponzorom, reklamným partnerom a aj hráčom, že sa úroveň každý rok dvíha. A takisto nás to zaväzuje pripraviť ďalší ročník ešte na vyššej úrovni.

info: Maroš Kumi, š.r. AVK

POZRITE SI NAŠE FOTO A VIDEO Z TURNAJA.

Memoriál Milana "Baču" Hericha-volejbalový turnaj
40
Galéria
Memoriál Milana "Baču" Hericha-volejbalový turnaj
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM