Eva Viestová Kultúra

FOTO: Pocta pre M. Babjaka po koncerte pod holým nebom. Stal sa čestným občanom!

Čestné občianstvo obce Muránska Dlhá Lúka udelili uplynulú nedeľu spevákovi Martinovi Babjakovi. Starosta obce Marek Nosko mu ho odovzdal po koncerte, ktorý odspieval so svojimi súrodencami pod holým nebom.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Pocta pre M. Babjaka po koncerte pod holým nebom. Stal sa čestným občanom!
Foto: Eva Viestová

Koncert Martina Babjaka a jeho súrodencov sa stal v Muránskej Dlhej Lúke už tradíciou. Na programe boli operné, operetné či ľudové melódie.

„Pre nás je to vynikajúci pocit, že môžeme interpretovať a odovzdávať svoje umelecké kúsky publiku, ktoré sedí s nami vonku, na lúke pod šírym nebom. Počasie nám prialo a aj publikum sa zabávalo. Myslím si, že môže byť spokojný aj pán starosta. A nielen s nami, ale najmä s publikom, lebo je to jeho zásluha a jeho organizačný úspech“, povedal Martin Babjak.

„Samotné vystúpenie pod holým nebom nie je pre nás problémom. Celé árie sa dnes spievajú v zrúcaninách či kameňolomoch. Večer sa síce naozaj ochladí, ale možno práve to je dobré,“ dodal Martin Babjak.

Martina Babjaka, Teréziu Kružliakovú a Jána Babjaka sprevádzal na klavíri Branko Ladič. Na pódiu sa predstavila aj Ľudová hudba Štefana Babjaka a publiku ponúkli aj niekoľko spoločných melódií súrodeneckej štvorice.

„Už prvý ročník sme robili s tým, aby sme spájali ľudí z regiónu. Mám pocit, že aj tento rok sa to podarilo a aj to vystúpenie bolo natoľko pestré, že si na svoje prišiel skutočne každý,“ doplnil starosta Marek Nosko.

POZRITE SI NAŠE FOTO Z KONCERTU. VIDEO PRIPRAVUJEME A PRINESIEME ČOSKORO…

Koncert Martina Babjaka a súrodencov v Muránskej Dlhej Lúke
1
Galéria
Koncert Martina Babjaka a súrodencov v Muránskej Dlhej Lúke
34
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM