Správy

Novinka v Revúcej: Orientáciu v meste má uľahčiť nová skladacia mapa

Obyvatelia Revúcej ako aj jej návštevníci majú k dispozícii novú skladaciu mapu. Tá je vydaná v dvojjazyčnej mutácii.

Ilustračný obrázok k článku Novinka v Revúcej: Orientáciu v meste má uľahčiť nová skladacia mapa
Zdroj: TASR

Návštevníkom i obyvateľom Revúcej je určená nová skladacia mapa, ktorá má uľahčiť orientáciu v meste. Záujemcom je k dispozícii v miestnom Turistickom informačnom centre a na mestskom úrade (MsÚ).

„Mapa má slúžiť ako jednoduchá a prehľadná pomôcka pre orientáciu v meste s registrom ulíc, ale aj na priblíženie historických a kultúrnych pamiatok mesta, jeho okolia a ďalších turistických atrakcií," informuje na stránke mesta oddelenie regionálneho rozvoja MsÚ.

Ako ďalej uvádza revúcka radnica, sú v nej znázornené tiež ubytovacie a stravovacie zariadenia a všetko ostatné, čo turista potrebuje, aby si mohol pobyt v našom meste vychutnať.

Dodáva, že mapa je vydaná v dvojjazyčnej mutácii (slovenčina/an­gličtina) a vyšla v náklade 2000 kusov. Jej tlač podporil Banskobystrický samosprávny kraj, ktorý mestu poskytol dotáciu na podporu turizmu vo výške 1500 eur.

„Celkové náklady na grafickú prípravu a tlač máp boli vyše 2200 eur. Rozdiel bol dofinancovaný z finančných prostriedkov mesta Revúca,“ konkretizuje oddelenie regionálneho rozvoja.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Revúcej a okolia.

foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM