Jakub Forgács Rôzne Správy

Mladá Revúčanka reagovala na výzvu mesta: Spolu s dobrovoľníkmi pomáha najohrozenejším

V čase koronakrízy sa ukazuje ľudská spolupatričnosť. Diana Ivanová s priateľmi sa rozhodli pomáhať. Šili rúška, roznášali letáky, no neskončili len pri tom.

Ilustračný obrázok k článku Mladá Revúčanka reagovala na výzvu mesta: Spolu s dobrovoľníkmi pomáha najohrozenejším
3
Galéria
Zdroj: archív Diany Ivanovej

Revúčanka Diana Ivanová (22) je aktuálne v poslednom ročníku v odbore prekladateľstvo a tlmočníctvo na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Ako sama priznáva, počas štúdia bola skalopevne rozhodnutá, že sa do Revúcej nechce vrátiť, chcela cestovať a spoznávať svet. Nakoniec sa všetko zvrtlo a v týchto dňoch aktívne pomáha v Revúcej tým, ktorí to najviac potrebujú.

„V druhom ročníku som uverila v Boha a zrazu sa môj vzťah k Revúcej začal meniť. A tak som teda tu, a plánujem aj ostať, spolu s priateľmi, ktorí sa sem tiež nasťahovali, lebo si Revúcu zamilovali,“ uviedla pre spravodajský portál Dnes 24 Ivanová.

Stala sa súčasťou OZ Naša Revúca, ktoré v týchto dňoch zháňa a organizuje dobrovoľníkov na pomoc seniorom. „V celom procese som iba nepatrnou spojkou medzi Mestským úradom a ľuďmi – dobrovoľníkmi z Revúcej,“ vysvetlila.

Pomáhajú ako vedia

„Chcela by som spomenúť ľudí, ktorí rúška šijú, čo im určite zaberie veľa času a námahy a taktiež ľudí na Mestskom úrade, ktorí majú okolo tejto činnosti obrovské množstvo papierovačiek a vybavovačiek. A samozrejme aj dobrovoľníkov, ktorí za akéhokoľvek počasia roznášajú rúška a sú ochotní až natoľko, že mi sami píšu, kedy sa pôjde zase roznášať,“ vymenovala Ivanová.

Koronavírus v posledných týždňoch zasiahol celý svet. „U nás je to zatiaľ celkom znesiteľné, no aj my sme s priateľmi ihneď začali riešiť, ako by sme mohli v tejto situácii pomáhať, či už osobne, každý zvlášť, alebo nejako skupinovo. Šili sme rúška, snažíme sa pomáhať seniorom v našom okolí a stále vymýšľame, či sa nedajú nájsť nejaké iné spôsoby,“ vysvetlila.

Projekt mesta Revúca, v ktorom Diana Ivanová spolu s dobrovoľníkmi participujú, je zameraný na pomoc seniorom. „Prvým krokom bolo roznášanie letákov o tejto pomoci (s kontaktami), neskôr roznášanie rúšok pre každého seniora v meste a nakoniec, ak sa niekto prihlási o pomoc čo sa týka dovozu liekov či potravín, túto službu budú dobrovoľníci vykonávať, ak bude priveľa objednávok na jednotlivé prevádzky (potraviny či reštaurácie),“ ozrejmila mladá dobrovoľníčka.

Chcete priložiť ruku k dielu?

Ako spomenula, do činnosti sa len prostredníctvom príspevkov na facebooku zapojilo okolo 20 dobrovoľníkov, či už na roznášanie letákov alebo rúšok.

O roznášaní rúšok či iných činnostiach informuje najmä v skupine Naša Revúca na facebooku. Ak niekto chce pomôcť, môže ju kontaktovať cez FB.

V OBRAZOCH: V Revúcej pomáhajú s nákupmi seniorom dobrovoľníci
3
Galéria
Foto: Žofia Kostičová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM