Eva Viestová Rôzne

Medveď, vlk aj rys priamo v centre mesta. Ako je to možné?

Drevené plastiky medveďa, vlka a rysa v životnej veľkosti ako predstaviteľov fauny národných parkov územia Banskobystrického kraja, budú inštalované v mestskom parku v Brezne. Okoloidúci si ich budú môcť obzrieť od mája do septembra. Mobilné plastiky vyrobia priamo na mieste.

Ilustračný obrázok k článku Medveď, vlk aj rys priamo v centre mesta. Ako je to možné?
Foto: Eva Viestová

Ako ďalej priblížila asistentka primátora Brezna Alena Šperková, súčasťou výstavy budú aj besedy s odborníkmi. Cieľom projektu je zvýšiť environmentálne povedomie hlavne predškolákov a mládeže, ale aj širokej verejnosti.

Podľa Šperkovej už samotný názov aktivity „Moje prostredie je tvojím prostredím“ naznačuje význam celej akcie. Teda vzbudiť v človeku zmysel pre zodpovednosť voči prírode a okoliu. „Prostredie, v ktorom žijeme, tu nie je len pre ľudí, ale zdieľame ho aj s množstvom rastlín a živočíchov,“ konštatovala Šperková.

Plastiky budú slúžiť aj ako edukačná pomôcka pre pedagógov. „Počas vyučovacích hodín v parku sa žiaci a študenti dozvedia viac o živote zvierat v ich prirodzenom prostredí. Plastiky zároveň poslúžia ako predloha pri modelovaní a kreslení na hodinách výtvarnej výchovy,“ vysvetlila Šperková.

„Moje prostredie je tvojím prostredím“ bude druhým cyklom projektu „Brezno v Európe 2020“, ktorý mesto pripravilo na rok 2013. Všetky plánované aktivity projektu majú verejnoprospešný charakter. Ich cieľom je realizácia obsahovo rôznych, ale vzájomne súvisiacich podujatí s účasťou verejnosti na poli kultúrneho a spoločenského života obyvateľov mesta Brezno aj jeho návštevníkov.

Celoročný priebeh je rozdelený do štyroch cyklov. Program projektu „Brezno v Európe 2020“ je spolufinancovaný mestom Brezno a Banskobystrickým samosprávnym krajom.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM