Eva Viestová Kultúra

Letná premiéra pred múzeom: Zumba pod holým nebom

Leto a pohyb to patrí k sebe. Pekné počasie sa na cvičenie rozhodli využiť aj v Jelšave. Tam mala svoju premiéru zumba pod holým nebom. Ešte predtým sa na špeciálnom podujatí ľudia dozvedeli viac o tom, ako sa u nás športovalo v minulosti.

V rámci letnej prázdninovej činnosti pre deti a mládež Mestské múzeum Jelšava, Osvetové centrum vyšehradskej kultúry Jelšava a Zumba Jelšava organizovali podujatie s názvom Putovanie za našou bohatou históriou s podtitulom História v pohybe.

[blockquote]Po­dujatie bolo určené najmä pre deti a ich rodičov. Pre návštevníkov bola pripravená tematická prehliadka múzea, kde sa dozvedeli zaujímavosti z histórie odievania v Jelšave a okolí, potom nasledovala prezentácia o dobovom oblečení a športoch od 17. storočia po súčasnosť. Pre pripomenutie si najväčšej športovej udalosti – olympijských hier boli predstavené aj historické športové dresy a oblečenie.[/bloc­kquote]

Aby deti zistili, aké namáhavé bolo športovať v zložitom oblečení z minulosti mali za úlohu si v krásne pripravenej záhrade Mestského múzea Jelšava a Osvetového centra vyšehradskej kultúry Jelšava vytvoriť dobové doplnky ako golier, klobúk, rukavice či vejár.

Všetky doplnky si vyzdobili podľa informácií, ktoré sa dozvedeli z prehliadky a prezentácii a takto vyparádené sa zúčastnili cvičenia zumby, ktoré sa konalo pred budovou múzea.

Za svoju šikovnosť boli všetky deti odmenené. Zumba pod holým nebom mala v Jelšave premiéru, zúčastnili sa jej nielen pravidelní cvičenci, ale aj cvičenia chtiví diváci.

info : MM a OCVK Jelšava foto : J. Rovný

Putovanie za historiou
15
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM