Eva Viestová Rôzne

Lacnejšie teplo o 20 %? Radnica ponuku víta, ale...

Lacnejšie dodávky tepla ponúka samospráve Jelšavy súkromný podnikateľ, ktorý v katastri mesta prevádzkuje bioplynovú elektráreň. Ako povedal primátor mesta Milan Kolesár, samospráva takúto iniciatívu víta, no skôr, ako podobnú ponuku príjme, musí vyriešiť množstvo právnych problémov.

Ilustračný obrázok k článku Lacnejšie teplo o 20 %? Radnica ponuku víta, ale...
Foto: Eva Viestová

Prevádzkovateľ bioplynovej elektrárne v súčasnosti produkuje teplo ako vedľajší odpadový produkt. Samospráve ponúkol, že na svoje náklady vybuduje teplovod, pričom mesto bude mať dodávky tepla lacnejšie približne o dvadsať percent ako v súčasnosti.

„Toto je ponuka, ktorá nás zaujala aj vzhľadom na to, že by sme nemuseli znášať náklady na stavbu teplovodu. Tento by teplo distribuoval do našej centrálnej kotolne, ale aj do Základnej školy. Problém je v tom, že máme podpísanú dlhodobú zmluvu s iným dodávateľom tepla“, skonštatoval Kolesár.

„Najskôr sa na to musia pozrieť právnici a pokúsiť sa o dohodu. Pre samosprávu je problém aj v tom, že musíme zistiť, či musíme aj v takomto prípade robiť verejné obstarávanie. Takýchto právnych problémov je tam žiaľ viac, takže nateraz nie je vôbec isté, či vôbec takúto ponuku dokážeme využiť,“ doplnil primátor.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM