Správy

Krajských poslancov čaká rokovanie v Jelšave. Rozhodovať budú o prijatí vládnej výpomoci

Krajskí poslanci budú o prijatí úveru rozhodovať na svojom najbližšom rokovaní 25. apríla v Jelšave.

Ilustračný obrázok k článku Krajských poslancov čaká rokovanie v Jelšave. Rozhodovať budú o prijatí vládnej výpomoci
7
Galéria
Zdroj: TASR

Starostka obce Janova Lehota v okrese Žiar nad Hronom Božena Kováčová a zároveň krajská poslankyňa, predsedníčka poslaneckého klubu Smer-SD v Zastupiteľstve Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), verí, že s rekonštrukciou ciest v kraji sa vďaka schválenej návratnej bezúročnej finančnej výpomoci od vlády vo výške 33 miliónov eur začne čím skôr.

„Stav ciest druhej a tretej triedy, ktoré prechádzajú cez intravilány miest a obcí, je veľmi zlý. Dôležitá je spolupráca s obcami a mestami, aby sa to pohlo dopredu. Myslím, že toto je pozitívny signál od obdobia, čo sú nové vedenie kraja a noví poslanci, nový prístup. Dokážeme urobiť viac, ak budeme hrany obrusovať, nie ich zviditeľňovať, keď sa budeme spolu a postupne malými krokmi posúvať dopredu. Nás zaujíma politika pre tento kraj,“ konštatovala Kováčová, ktorá je starostkou už ôsme volebné obdobie.

Vláda o finančnej výpomoci rozhodla na ostatnom výjazdovom rokovaní v Medzilaborciach.

Ako o tom informoval predseda BBSK Ján Lunter, kraj má v správe cesty v celkovej dĺžke 2455 kilometrov (km), 605 km je druhej a 1849 km tretej triedy. Z ciest druhej triedy je 223 km v nevyhovujúcom a 11 km v havarijnom stave. Na cestách tretej triedy je v nevyhovujúcom stave 747 km a 80 km v havarijnom stave. To je dohromady v celom kraji viac ako 43 percent ciest.

Krajskí poslanci budú o prijatí úveru rozhodovať na svojom najbližšom rokovaní 25. apríla v Jelšave.

„Všetci domáci i turisti, ktorí cestujú po našom kraji, si zaslúžia kvalitné a bezpečné cesty. Oceňujeme, že vláda vyčlenila takú sumu na cesty vo všetkých našich okresoch. Kvalitné komunikácie sú jednou z našich priorít, ktoré dokážu zabezpečiť komfort nielen pre domácich a návštevníkov, ale je to pomoc aj investorom,“ reagoval Ondrej Lunter, predseda klubu Nezávislí, KDH, OĽaNO, SaS, OKS, Most-Híd v krajskom parlamente.

Foto: ilustračné

Autá
7
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM