Jakub Forgács Správy

Koronavírus: Donáška nákupov, obedov či liekov? Takto na to, radí Mesto Revúca

Mesto vyzvalo rizikové skupiny občanov, aby obmedzili svoj pohyb na verejnosti a ak je to možné, zostali v domácom prostredí. Ako sa môžu dostať k nákupu či liekom?

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Donáška nákupov, obedov či liekov? Takto na to, radí Mesto Revúca
31
Galéria
Zdroj: TASR

Mesto Revúca v spolupráci s Miestnym spolkom SČK Revúca, OZ Naša Revúca, Nemocnicou s poliklinikou, n. o. Revúca a reštauráciami na území mesta ponúka osamelo žijúcim občanom, ktorí sú odkázaní na pomoc iných, občanom v domácej karanténe a všetkým ostatným, ktorí potrebujú pomoc, možnosť využitia niekoľkých služieb od 30. marca 2020.

„V prípade záujmu nás kontaktujte telefonicky, resp. mailom. Potrebné je zadať všetky informácie: meno, priezvisko, presnú adresu, telefonický kontakt a požiadavku,“ píše sa na webe mesta.

  1. Donáška nákupov
  • v prípade donášky nákupov cez MsÚ Revúca kontaktujte t. č. 058 28 515 87, e-mail: sjsladkovicova@post.sk v pracovných dňoch v čase od 9:00 do 12:00. Vašu objednávku spracujeme, zabezpečíme nákup a telefonicky vás spätne informujeme o cene nákupu a termíne dovozu nákupu.
  • donášková služba z potravín
  1. Donáška obedov
  • v prípade objednávky kontaktujte miestne reštaurácie
  1. Donáška liekov
  • v prípade donášky liekov kontaktujte lekáreň pri NsP, n. o. Revúca na t. č.: 058 4833 388, e-mail: lekaren@nsprevuca.sk, podmienkou je mať vypísaný elektronický recept

Ako uvádza mesto, dobrovoľníci pri donáške nákupov budú mať na tvári rúška, preukážu sa preukazom MsÚ Revúca, aby sa predchádzalo podvodom. V prípade podozrenia zneužitia súčasnej krízovej situácie je potrebné kontaktovať mestskú políciu na t. č.: 0905 470 459,

Mesto Revúca na pomoc svojim občanom zriadilo krízovú linku: 0918 615 419 alebo 0908 938 672 v p­racovných dňoch v čase od 8:00 do 12:00.

„Touto cestou vyzývame rizikové skupiny občanov, aby obmedzili svoj pohyb na verejnosti a ak je to možné, zostali v domácom prostredí. V prípade nevyhnutného pohybu na verejnosti je povinnosť nosiť ochranné rúška,“ dodáva mesto.

Foto: ilustračné

Koronavírus na Slovensku
31
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM