Peter Simon Rôzne Správy

Jubilejný Gombasecký letný tábor v plnom prúde: Areál zaplnili tisíce ľudí, FOTO a VIDEO!

Areál známej jaskyne zaplnilo množstvo mladých ľudí z celého Slovenska. Okrem kempovania aj večerné koncerty a kopec iného. Hlavný organizátor Örs Orosz prezradil viac.

Ilustračný obrázok k článku Jubilejný Gombasecký letný tábor v plnom prúde: Areál zaplnili tisíce ľudí, FOTO a VIDEO!
58
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Počasie je vrtkavé, no na návštevnosti a zábave to neuberá. Gombaszögi Nyári Tábor je jedným z najväčších letných podujatí maďarskej mládeže na Slovensku. Jedná sa o jubilejný 90. ročník.

Ako uviedol organizátor podujatia Örs Orosz, tábor vznikol v roku 1928 priamo v Gombaseku. Následne sa presťahoval do obce Krásnohorské Podhradie. Tam chceli organizátori odkúpiť a vynoviť miestny kemping. Tento návrh však samospráva obce nechválila a následne sa dohodli s majiteľom areálu okolia jaskyne Gombasek.

Tábor tento rok prebieha v termíne od 16. do 22. júla 2018. Počas toho si prítomní mohli vychutnať vyše 250 programových bodov na viacerých pódiách a koncerty sa uskutočnili aj na hlavnom pódiu amfiteátra.

Jubilejný ročník

„Tábor má 90-ročnú tradíciu, od roku 1928, kedy bol organizovaný v týchto priestoroch prvý tábor s názvom Gombasecký letný tábor. Nachádzame sa v kempingu, kde sme vytvorili niekoľkodňový program pre účastníkov táboru. Tábor je určený pre vysokoškolskú mládež maďarskej národnosti, samozrejme okrem cieľovej skupiny je tu vítaný aj každý jeden záujemca. Programy sú prevažne v maďarskom jazyku. Počet vystupujúcich je určite veľmi veľký, keďže máme vyše dvestopäťdesiat programových bodov na 20 miestach. Počnúc od vážnej hudby cez diskusie, rôzne zábavné hry, divadlo, ale aj večerné koncerty, spomína sa tu aj regionálny turizmus,“ povedal pre náš web organizátor podujatia Örs Orosz.

Pozrite si v našej galérii desiatky fotiek a video priamo z Gombaseku.

Článok pokračuje pod videom.

Zdroj: Dnes24.sk

Narodení do roku 1990 zadarmo

Organizátori tábora očakávali naozaj veľkú účasť. Tábor prebieha jeden týždeň a podľa Örsa Orosza sa na ňom zúčastní vyše 4 000 individu­álnych návštevníkov. „Jedná sa o multižánrový festival. Počasie nám v prvých dňoch nevyšlo. Na organizovaní tábora sme pracovali celý rok, v podstate už od skončenia minulého ročníka. Dúfajme, že sa počasie umúdri. Nakoľko je to jubilejný ročník, tak sme vyhlásili akciu, že každý, kto sa narodil pred rokom 1990, má vstup na tábor zdarma. Museli sa zaregistrovať, bolo ich 2 000,“ dopĺňa Örs Orosz.

Pribudli novinky

V Gombaseku pribudli novinky. Oproti minulému roku si môžu návštevníci vychutnať aj magický les, lanový most a aj osvetlenia pri vyvieračke z jaskyne, cenné sošky a nové programové miesta. Hlavným organizátorom akcie je občianske združenie Sine Metu v spolupráci s ďalšími tridsiatimi partnermi. Každý z nich je spoluorganizátorom a majú vlastné portfólio akcií.

„Do budúcna sa budeme snažiť týmto táborom pokračovať aj naďalej a zachovať tradíciu Gombaseckého letného tábora,“ povedal na záver Örs Orosz.

Obrazom: Obrazom: Gombasecký letný tábor 2018
58
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM