Peter Klimant Samospráva

Jelšava získala do vlastných rúk bytovky po vojakoch: Primátor prezradil, aké sú s nimi plány...

Mesto Jelšava získalo od Ministerstva obrany SR darom dve bytovky po profesionálnych vojakoch, ktorí v ňom v minulosti pôsobili. Ako sa vyjadril primátor Milan Kolesár, v budúcnosti ich plánujú zrekonštruovať a vytvoriť v nich nájomné byty.

Ilustračný obrázok k článku Jelšava získala do vlastných rúk bytovky po vojakoch: Primátor prezradil, aké sú s nimi plány...
Zdroj: TASR

Mesto bytovky získalo bezplatne, darovacia zmluva bola podpísaná koncom minulého roka a oficiálne prevzatie sa uskutočnilo 15. januára. „Prevzali sme ich od Bytovej agentúry rezortu ministerstva obrany, prvá bytovka sa skladá z 32 bytov, druhá zo 16 bytov,“ informoval primátor.

Bytovky podľa primátora v terajšom stave nevyhovujú súčasným štandardom a niektoré byty navyše poškodili vandali. „Rekonštrukcia je nevyhnutná, hoci menšia z bytoviek je v trochu lepšom stave,“ povedal Kolesár. K rekonštrukčným prácam však plánujú pristúpiť najskôr o rok či dva, keďže v meste majú v súčasnosti rozbehnuté iné projekty, vďaka ktorým by malo pribudnúť približne 30 nových bytov v dvoch lokalitách.

Takéto množstvo bytov nie je podľa primátora jednoduché obsadiť v malom meste s vysokou nezamestnanosťou, preto chcú postupovať radšej pomalšie.Mesto Jelšava v minulosti už jednu bytovku od ministerstva obrany získalo a zrekonštruovalo. Primátor tvrdí, že to bol správny krok.

„Mám na to len pozitívne ohlasy. Keď boli byty prázdne a bytovky zívali prázdnotou a boli neudržiavané, nepôsobilo to dobrým dojmom a negatívne to vnímali aj občania, ktorí na sídlisku bývajú,“ uviedol Kolesár.

Ako dodal, vďaka zrekonštruovaným bytom sa do Jelšavy prisťahovali aj ľudia z okolitých obcí. Výrazné problémy nemajú ani s neplatičmi, keďže pri obsadzovaní nových bytov nájomníkmi stanovili prísne kritériá, hlavne čo sa príjmu týka.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM