Šport

Dobšinský kopec: Fantastické súboje, vynikajúce počasie a nový rekord!

Jubilejný 30. ročník pretekov automobilov do vrchu, Dobšinský kopec 2013, dostal od divákov výbornú. Vynikajúce počasie, bohatá divácka účasť a fantastické súboje na trati.

Ilustračný obrázok k článku Dobšinský kopec: Fantastické súboje, vynikajúce počasie a nový rekord!
Foto: Eva Viestová

To všetko bolo zaslúženou odmenou pre organizátorov, ktorý sa celý rok snažili, aby všetko dopadlo ako má a Dobšiná sa aj na ďalší rok mohla objaviť v medzinárodnom kalendári Majstrovstiev Európy automobilov do vrchu.

Nový traťový rekord hneď v prvej jazde

Tento rok sa na štart v Dobšinej postavilo 143 pretekárov, čo je o dvadsať viac ako vlani. Cieľ ich nakoniec videlo iba 108, no hlavné je, že nikomu sa nič vážnejšie nestalo a niekoľko problémov na trati si odniesli hlavne „plechy“. Po vlaňajšom položení nového asfaltu povrch trate zjavne dozrel a aj on asi pomohol pilotom zajazdiť neraz výrazne lepšie osobné rekordy. Samozrejme, že najviac pozornosti si vyslúžil nový traťový rekord majstra Európy, Simone Faggioliho, ktorý Talian vyjazdil v nedeľňajšej prvej jazde. Jeho úroveň sa minimálne na rok zastavila na hodnote 2:21,898s.

Faggioli však nebol sám, kto vylepšoval svoju imidž. „Osobáky“ sa podarilo vylepšiť prakticky všetkým hlavným favoritom. Nuž a možno aj to bude jedným z lákadiel, aby prišli do Dobšinej s ďalším pokusom o zlepšenie aj na budúci rok.

Na pretekoch aj prezident Gašparovič

Vidieť na trati spoločne formuly, placky aj plecháče sa najlepšie dá na kopci a diváci si to naozaj užívali. Okolo trate sa ich tento rok, aj vďaka predplatenému počasiu, zišli tisícky. V sobotu ich dokonca prišiel pozdraviť aj prezident Slovenskej Republiky, Ivan Gašparovič, ktorý bol, ako správny fanúšik automobilového športu, patrónom týchto vydarených pretekov. Okrem trate sa však diváci mohli každý večer stretávať aj na hlavnom námestí, kde bol pre nich pripravený spoločný program mnohých známych slovenských umelcov.

Mimoriadne úspešná kombinácia rýchlych a technických úsekov na dobšinskom kopci vie pilotov poriadne vytrápiť, no zároveň je pre nich výzvou, ktorej iba ťažko odolávajú. Aj preto ju väčšina opýtaných hodnotí veľmi vysoko.

info: tlačové stredisko

Dobšinský kopec 2013
1
Galéria
Dobšinský kopec 2013
40
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM