Eva Viestová Rôzne

Dobrovoľní hasiči na súťaži v Jelšave? Museli si poradiť s nedostatkom svetla

Víťazom víkendovej medzinárodnej súťaže v požiarnom útoku v Jelšave sa stalo družstvo z Revúčky. Ako povedal veliteľ Dobrovoľného požiarneho zboru (DHZ) v Jelšave Pavol Zapletal, súťaž bola už desiatykrát súčasťou Dní mesta a vďaka tomu súperia okrem regionálnych tímov aj hasiči z partnerských miest

Ilustračný obrázok k článku Dobrovoľní hasiči na súťaži v Jelšave? Museli si poradiť s nedostatkom svetla
Foto: Eva Viestová

Pre 12 súťažných tímov pripravili na futbalovom ihrisku v Jelšave v rámci Nočnej hasičskej súťaže dve dráhy. Družstvá absolvovali klasický útok podľa platných pravidiel. Využívali pritom techniku, ktorú má k dispozícii DHZ Jelšava.

„Ten princíp je jednoduchý, je potrebné čo najrýchlejšie pospájať a rozvinúť hadice, vodu priviesť do čerpadla, v správnej chvíli začať vodu tlačiť a na konci dráhy vodným prúdom zasiahnuť terče. V prípade nočnej súťaže je to komplikovanejšie práve pre nedostatok svetla, takže hasiči musia v tíme dokázať, že každý vie o svojom mieste, úlohe a vie to urobiť kedykoľvek,“ vysvetlil Zapletal.

V Jelšave súťažili aj tri ženské tímy. S nedostatkom svetla si pri požiarnom útoku najlepšie poradil tím z Novej Dediny v Uničove z Českej republiky. Víťazom dorasteneckej súťaže sa v bezkonkurenčnom prostredí stali mladí hasiči z Jelšavy.

„Na jednej strane sme radi, že chlapci nočný požiarny útok zvládli, pretože sa mohlo stať, že ich pokusy nebudú platné. Na druhej strane nás trochu mrzí, že nemali konkurenciu. V tomto je aj v našom regióne veľký priestor na to, aby sme začali pracovať s mládežou. Tu je to o súťaži, ale ľudia s takýmto výcvikom sú pripravení zachraňovať životy a majetky,“ dodal veliteľ DHZ v Jelšave.

Nočná hasičská súťaž
6
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM