Správy Samospráva

Čo bolo najvýznamnejšou udalosťou roka 2021? Revúcky primátor v tom má jasno

Rok 2021 bol podľa slov primátora Júliusa Buchtu pre samosprávu náročný, a to z dôvodu pandémie nového koronavírusu. Skomplikovala a poposúvala niektoré projekty.

Ilustračný obrázok k článku Čo bolo najvýznamnejšou udalosťou roka 2021? Revúcky primátor v tom má jasno
Zdroj: TASR/Lukáš Mužla

Najvýznamnejšou udalosťou minulého roka pre mesto Revúca bol zisk titulu Mesto kultúry 2022. Uviedol to primátor mesta Július Buchta s tým, že uplynulý rok bol pre samosprávu náročný, a to najmä z dôvodu pandémie nového koronavírusu.

Podpora v státisícoch

„Z ôsmich miest sme medzi tri najlepšie postupovali z prvého miesta a som veľmi rád, že sme vo finále zvíťazili nad Banskou Bystricou a Hlohovcom. Pre malé mesto ako Revúca, ktoré má obmedzený rozpočet a možnosti, to považujem za veľký úspech,“ zhodnotil Buchta. Na realizáciu projektu Prepni na Revúcu získalo mesto od Fondu na podporu umenia žiadanú podporu vo výške viac ako 237-tisíc eur.

Zisk titulu Mesto kultúry 2022 je podľa primátora pre Revúcu veľká výzva. Snahou samosprávy bude prilákať do regiónu čo najväčší počet návštevníkov a prispieť tak k rozvoju turizmu na Gemeri. „Ako okresné mesto v najmenej rozvinutom okrese máme naozaj problém s nezamestnanosťou, potenciál vidím práve v cestovnom ruchu,“ dodal Buchta.

O tom, aké komplikácie v Revúcej spôsobila pandémia nového koronavírusu, sa dočítate na ďalšej strane.

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM