Eva Viestová Správy

Adrenalínová zábava na svahu v obrazoch: Takto sa šprintuje na krňačkách!

V piatok a v sobotu sa v lyžiarskom stredisku Zbojská konal druhý ročník Krňačkových pretekov. Na ťažkom snehu dosahovali krňačky rýchlosť, ktorá bola u tých najrýchlejších viac ako 40km/h. Na štartovnú listinu sa zapísalo 35 posádok - mužských, ženských aj zmiešaných.

Ilustračný obrázok k článku Adrenalínová zábava na svahu v obrazoch: Takto sa šprintuje na krňačkách!
Foto: Eva Viestová

Pretekárov prišlo na Zbojskú povzbudiť aj množstvo divákov, ktorí lemovali trať. Organizátori si pre nich pripravili stánky s občerstvením, ale nechýbali ani stánky s výrobkami z prútia a inými „hand made“ vecičkami.

Ako sa zhodla väčšina opýtaných pretekárov, tomuto športu, či skôr zábave sa venujú hlavne kvôli neopakovateľnej atmosfére, ktorá počas jednotlivých pretekov panuje.

V piatok bol na programe večerný šprint pri umelom osvetlení, ktorý sa žiaľ neobišiel bez zranenia. Jedna posádka to vpálila do cieľovej tyčky a zraneného pretekára so zlomeninou nohy musela previezť záchranka do nemocnice.

V sobotu vyšlo počasie na jednotku. Náladu na svahu rozpumpoval DJ a dole pri cieli folklórna skupina Javor. Niektorí pretekári boli oblečení v kostýmoch – buď vtipných alebo aj tradičných. Cieľom prešli všetky posádky bez zranení a tí najrýchlejší sa postavili na stupne víťazov.

„Veríme, že sa nám v tejto peknej tradícii na Zbojskej podarí pokračovať aj v ďalších rokoch“, povedal Miloš Alberty, riaditeľ pretekov na Zbojskej.

POZRITE SI NAŠE FOTO A VIDEO Z KRŇAČKOVÝCH PRETEKOV NA ZBOJSKEJ.

Krňačkové preteky Zbojská
1
Galéria
Krňačkové preteky Zbojská
39
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM