Správy

Banskobystrický kraj sa POCHVÁLIL: Otvorili sme NAJKRAJŠU cyklocestu na Slovensku, FOTO

Trasu, ktorej väčšiu časť financovali z fondov EÚ, symbolicky odovzdali v deň, keď si Slovensko pripomína 20. výročie vstupu do Európskej únie.

Ilustračný obrázok k článku Banskobystrický kraj sa POCHVÁLIL: Otvorili sme NAJKRAJŠU cyklocestu na Slovensku, FOTO
10
Galéria
Zdroj: BBSK

V Banskobystrickom kraji v stredu slávnostne otvorili a verejnosti odovzdali druhý úsek cyklocesty, ktorá spája Rimavskú Sobotu s Poltárom. Na sociálnej sieti o tom informoval Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) so slovami, že otvorili najkrajšiu cyklocestu na Slovensku.

Vďaka eurofondom

„Táto 30 kilometrov dlhá trasa vedie po bývalom železničnom telese, takže si okrem krásnej prírody môžete užiť aj prejazd tunelom,“ uviedol BBSK a dodal, že výstavba cyklocesty stála 9,5 milióna eur a financovaná bola najmä z európskych zdrojov.

Predseda BBSK Ondrej Lunter v tejto súvislosti konštatoval, že trasu, ktorej väčšiu časť financovali z fondov EÚ, symbolicky odovzdali v deň, keď si Slovensko pripomína 20. výročie vstupu do Európskej únie.

„Nikdy dosiaľ v dejinách nebolo Slovensko súčasťou spojenectva, ktoré nám poskytuje toľko možností aj ochrany, toľko záruk a toľko podpory, ako sa nám dostáva vďaka členstvu v Európskej únii,“ konštatoval Lunter na sociálnej sieti.

Zábery z novej cyklotrasy nájdete v priloženej fotogalérii.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne správy

Otvorili sme najkrajšiu cyklotrasu na Slovensku! Úsek spájajúci Rimavskú Sobotu s Poltárom si už naplno užívajú cyklisti.

Posted by Banskobystrický samosprávny kraj on Wednesday, May 1, 2024
V OBRAZOCH: Otvorili druhý úsek cyklocesty, ktorá spája Rimavskú Sobotu s Poltár
10
Galéria
Zdroj: BBSK
Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM