Správy

Zmena počasia! K výstrahám pred búrkami sa pridávajú výstrahy pred horúčavami

Západ a juh Slovenska potrápia v piatok a v sobotu 10. augusta horúčavy. Meteorológovia rozšírili aj výstrahy pred búrkami.

Ilustračný obrázok k článku Zmena počasia! K výstrahám pred búrkami sa pridávajú výstrahy pred horúčavami
Zdroj: TASR

Západ a juh Slovenska potrápia v piatok a v sobotu 10. augusta horúčavy. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahu 1. a 2. stupňa. Teploty môžu miestami dosiahnuť až 35 stupňov Celzia.

V piatok platí výstraha 1. stupňa pre niektoré okresy Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja. Meteorológovia tu popoludní očakávajú dosiahnutie maximálnej teploty vzduchu 33 stupňov Celzia.

V sobotu majú byť teploty o niečo vyššie. V niektorých okresoch v Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji bude platiť výstraha 2. stupňa pred vysokými teplotami. SHMÚ očakáva, že tu maximálna teplota vzduchu dosiahne 35 stupňov Celzia.

V Banskobystrickom, Trenčianskom a Košickom kraji bude platiť výstraha 1. stupňa. Teplota tu môže stúpnuť na úroveň 33 až 34 stupňov Celzia.

Meteorológovia upozorňujú, že vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Na sobotu vydali meteorológovia aj výstrahu pred búrkami. Platí najmä pre okresy na západe a severozápade krajiny a časti stredného Slovenska.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM