Ľubomíra Karmanová Správy

Začali búracie práce: Komín nahradí obchodné centrum

Posledný pozostatok niekdajšieho cukrovaru začali v týchto dňoch búrať. Približne mesiac potrvá, kým viac ako 100 metrov vysoký komín zmizne. Na jeho mieste vzniknú obchodné priestory.

Ilustračný obrázok k článku Začali búracie práce: Komín nahradí obchodné centrum
Zdroj: TASR

Vyše 100 metrov vysoký komín, ktorý je jedným z posledných pozostatkov niekdajšieho rimavskosobotského cukrovaru, začali v týchto dňoch búrať pomocou žeriavu a demolačných nožníc. Podľa slov Pavla Petríka, projektového manažéra spoločnosti RS-Real, ktorá demoláciu iniciovala, vzniknú na jeho mieste obchodné priestory.

Spoločnosť chcela pôvodne komín nechať odstreliť trhavinami. „Bohužiaľ na odstrel sme nedostali povolenie, hoci by to bol najekonomickejší spôsob zbúrania tejto stavby,“ konštatoval Petrík. Ako doplnil, postupujú teda v zmysle pôvodného búracieho povolenia, vydaného ešte v roku 2009.

Podľa slov manažéra, sa presný čas trvania búracích prác nedá určiť, nakoľko sa nezachovala žiadna projektová dokumentácia komína. Nevedia preto odhadnúť, aká je jeho vnútorná konštrukcia a ako dlho búranie potrvá. Predpokladajú, však, že to nebude dlhšie ako mesiac.

"Na mieste komína by malo vzniknúť nové obchodné centrum s predajnou plochou zhruba 3800 m2. Pozemok sme už odpredali developérovi, ktorý má záujem vytvoriť túto obchodnú galériu. V zmysle transakčnej dokumentácie sme však ešte povinní odstrániť stavby, ktoré sa na pozemku nachádzali,“ povedal Petrík.

Ako dodal, komín bol už poslednou takouto stavbou. Všetky ostatné vrátane kotolne, ktorej bol súčasťou, odstránili už v roku 2010.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM