Správy

Vo Fiľakove začali stavať nový cyklochodník: Vďaka čomu sa mestu podarilo ušetriť?

Po pripomienkovaní projektu samospráva vyšla v ústrety aj železniciam a tak okrem cyklochodníka zo zámkovej dlažby v tomto úseku stavajú aj tri metre širokú asfaltovú cestu.

Ilustračný obrázok k článku Vo Fiľakove začali stavať nový cyklochodník: Vďaka čomu sa mestu podarilo ušetriť?
Zdroj: Dnes24.sk

Samospráva mesta Fiľakovo v okrese Lučenec začala stavebné práce na prvej časti cyklochodníka, ktorý by mal v záverečnej fáze prepojiť železničnú stanicu s priemyselnou zónou. Informoval o tom primátor Attila Agócs s tým, že výstavba bude stáť približne 128 000 eur a mesto na ňu získalo prostriedky z akčného plánu rozvoja okresu.

„Po pripomienkovaní projektu sme vyšli v ústrety aj železniciam a tak okrem cyklochodníka zo zámkovej dlažby v tomto úseku staviame aj tri metre širokú asfaltovú cestu, ktorú budú využívať i oni,“ objasnil primátor, podľa ktorého k výstavbe asfaltky bolo nevyhnutné do projektu zapracovať tiež verejné osvetlenie a dažďovú kanalizáciu.

„Hoci nám tým stúpli pôvodne predpokladané náklady, podarilo sa nám tento 235-metrový úsek vysúťažiť za dobrú cenu, vďaka čomu sme ušetrili vyše 40 000 eur,“ dodal.

Ako pokračoval, na druhú etapu cyklochodníka s dĺžkou takmer 300 metrov, ktorá prepojí park s priemyselnou zónou, mesto v najbližších dňoch podá žiadosť o dotáciu na ministerstvo pôdohospodárstva. „V nej budeme žiadať vyše 133 000 eur, ktoré v prípade úspešnosti spolufinancujeme piatimi percentami,“ uzavrel Agócs.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM